خداحافظ پلاستیک؛

خداحافظ پلاستیک؛ "ریماک" سوپر اسپرتی هیبریدی از قرن 21

شرکت ریماک در سال ۲۰۱۱ میلادی در نمایشگاه فرانکفورت از مدل مفهموی اولین محصولش پرده برداری کرده بود. حال نوبت به نسخه تولیدی آن رسیده است که به صورت رسمی در نمایشگاه ژنو پرده برداری خواهد شد.

RIM-3

در این خودرو از قطعات جدیدی همچون جلو پنجره مشبک و باریک، هود روی کاپوت و شیشه جلو پهن و بزرگ استفاده شده است. این خودرو از یک دیفیوزر فیبرکربنی به همراه رینگ های ۲۰ اینچی بسیار سبک، پوشیده شده با لاستیک های پیرلی p zero بهره می برد.

RIM-2

طبق اعلام شرکت، تمام قطعات استفاده شده در داخل کابین این خودرو از جنس آلومینیوم، فیبر کربن، و چرم الکانترا خواهد بود و اثری از پلاستیک در کابین وجود نخواهد داشت. در کنسول خودرو هم از یک صفحه تمام دیجیتال متصل به شبکه ۴G استفاده شده است.

RIM-12

باتری استفاده شده در این خودرو الکتریکی ۸۲ کیلووات ظرفیت دارد و به چهار موتور الکتریکی نیرو می بخشد. این موتورها در وسط اکسل های جلو و عقب قرار گرفته اند. قدرت تولیدی این موتورها به عدد ۱۰۷۲ اسب بخار می رسد و گشتاور آن ها هم ۱۱۸۰ پوند بر فوت است.

RIM-7

RIM-8

RIM-9

RIM-10

ریماک concept-One در عرض ۲.۶ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد و برای رسیدن به سرعت ۱۲۴ مایل بر ساعت به ۶.۲ ثانیه زمان نیاز دارد.

RIM-4

RIM-5

این خودرو در عرض ۱۴.۲ ثانیه هم از صفر به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. حداکثر سرعت این خودرو طبق اعلام شرکت به عدد ۲۲۰ مایل بر ساعت خواهد رسید.

RIM-19

چهار موتور الکتریکی این با استفاده از یک سیستم هوشمند گشتاور را بین هر چهارچرخ به تناسب پخش می کند. سیستم چهارچرخ متحرک  چهار حالت مختلف ارائه می کند. راحت، کنترل شده، مسابقه ای و گزینه مخصوص دریفت.

RIM-14

RIM-13

گرچه می توان سیستم هوشمند را به صورت کامل خاموش کرد. رییس شرکت ریماک گفته است که هدف من تنها ساختن یک سوپرخودرو تمام برقی نبوده است. بلکه ایجاد فناوری های جدید، به همراه کارآمدی بیشتر، سرگرم کننده تر و سرعت و شتاب بیشتر از اهداف من است.

RIM-16

او می افزوید: من می خواهم سوپرخودروهایی تولید کنم که مخصوص قرن ۲۱ باشد.

RIM-18

RIM-15

RIM-20

RIM-17

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato