ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

طراحی داخلی خودروی بدون راننده گوگل
تکنولوژی

گوگل تمرکز ویژه ای را روی طراحی داخلی خودروی بدون راننده اش قرار داده است

آیا ممکن است که صندلی های خودروی بدون راننده گوگل روکشی از چرم طبیعی و خز داشته باشد؟ آیا قرار است روکش داشبورد و رودری ها از بهترین مخمل تولید شود؟ نظر شما در مورد ...

آیا ممکن است که صندلی های خودروی بدون راننده گوگل روکشی از چرم طبیعی و خز داشته باشد؟ آیا قرار است روکش داشبورد و رودری ها از بهترین مخمل تولید شود؟ نظر شما در مورد سیستم صوتی چند کاناله و سانروف چیست؟

شاید هنوز اظهار نظر در این مورد زود باشد، اما آگهی های استخدام جدید گوگل نشان می دهد که آنها کار روی طراحی دکور داخل کابین اتومبیل خودرانشان را آغاز کرده اند.

بر اساس این آگهی، گوگل به دنبال استخدام یک «سر مهندس طراح دکوراسیون داخلی خودرو» است. در شرایط اختصاصی مهندس مورد نظر آمده که او می بایست تجربه توسعه محصول را در بخش های مدل سازی سخت و مدل سازی نرم داشته باشد. به علاوه باید از تجربه کافی در زمینه طراحی دکور داخلی و صندلی خودروها نیز برخوردار باشد.

آگهی فوق دید خوبی نسبت به برنامه های گوگل برای خودروی بدون راننده اش را آشکار می سازد. گوگل در گذشته بارها اعلام کرده بود که بعد از طی مراحل توسعه فنی و هوش مصنوعی، قصد دارد که خودروی اتوماتیکش را با مشارکت یک خودروساز مطرح به تولید برساند، اما همین آگهی جدید نشان می دهد که آنها قصد ندارند کارهای خود را صرفاً محصور در امور فنی نمایند.

آنها می خواهند امضایشان را چه در تجربه رانندگی و چه در طراحی بدنه و داخل کابین به جای بگذارند. از آنجا که احتمالاً محصول نهایی فاقد فرمان، پدال ها و دسته دنده خواهد بود، پس نیاز به یک باز طراحی اساسی در داخل کابین وجود دارد.

این را نیز باید در نظر آورد که مبحث طراحی هیچ گاه در گوگل مثل آنچه در اپل وجود دارد، جدی گرفته نشده است و وقتی موضوع طراحی کالایی پیچیده چون خودرو درمیان باشد، شرکت های زیادی هستند که تجربه و تخصصی بسیار بیشتر از ساکنین مانتین ویو دارند.

اگر قرار است ابزاری نوآورانه و جدید چون خودروهای بی نیاز از راننده جای خود را در میان مشتریان باز کنند، لازم است چه از لحاظ کارایی و چه از لحاظ رعایت اصول طراحی و زیبایی شناسی، در بهترین وضع ممکن قرار داشته باشند.

حال سوال اساسی اینجاست که ورود گوگل به بحث طراحی ظاهری اتومبیل خود در نهایت منجر به افزایش زیبایی و کارایی آن خواهد شد، یا این که تمام خلاقیت ها و نوآوری های فناورانه آن را زایل خواهد کرد؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • سیاوش
    سیاوش | ۱۳ اسفند ۱۳۹۴

    با طراحی متریال

مطالب پیشنهادی