سازمان NPD: بیش از 50 درصد کنسول های بازی در آمریکا فروخته شده اند

سازمان NPD: بیش از 50 درصد کنسول های بازی در آمریکا فروخته شده اند

براساس آمار اعلام شده از سوی NPD و Gfk Chart-Track، تعداد کنسول های فروخته ایالات متحده آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی تا انتهای سال ۲۰۱۵، به ۴۳ میلیون رسیده است؛ رشدی ۱۱ میلیونی نسبت به ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۵ که از اهمیت سه ماه پایانی سال حکایت دارد.

در گزارش منتشر شده از سوی سازمان NPD، آمده است که بیش از ۵۰ درصد کل فروش کنسول های بازی در این نسل، متعلق به ایالات متحده آمریکا بوده.

با توجه به اینکه مایکروسافت علاقه ای به اعلام آمار فروش کنسول خود ندارد، برآوردهای رسمی را باید از سوی سازمان های آماری همچون NPD و شرکت های ناشر بازی های ویدیویی شنید. چند روز پیش نیز الکترونیک آرتز گفته بود مجموع فروش کنسول ها در سراسر جهان به ۶۰ میلیون رسیده است که این مسئله نشان از اهمیت دو بازار بزرگ آمریکا و اروپا در قیاس با آسیا با جمعیت عجیب و غریبش دارد.

همچنین در این گزارش گفته شده که در مقایسه با نسل گذشته، پلی استیشن ۳ و اکس باکس ۳۶۰ در همین مدت زمان، فروشی ۲۸ میلیونی تجربه کرده بودند.

واضح است که پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان موفقیتی بزرگ کسب کرده اند، اما باید در نظر گرفت که در این نسل، رقیب قدرتمندی چون Wii برای شان نبود. حالا شاید با آمدن NX، کمی ماجرا تغییر کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato