کانسپت شگفت انگیز NEXT 100؛ به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس کمپانی ب ام و

کانسپت شگفت انگیز NEXT 100؛ به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس کمپانی ب ام و

چنین روزی در سال ۱۹۱۶ بود که کمپانی ب ام و در پی ادغام چند کارگاه و شرکت کوچیک در حوالی شهر مونیخ آلمان پا به عرصه وجود نهاد.

خدمات فنی و مهندسی، طراحی و ساخت موتورهای احتراق داخلی و در گام های بعدی عرضه موتورسیکلت و خودرو به فاصله ده سال از زمان تاسیس و درگیر شدن در ساخت موتورهای جت و پیشرانه های توربینی و پیستونی هواپیماها و کشتی ها در طول دوران جنگ از جمله مهمترین فعالیت های این کمپانی شهیر آلمانی بوده اند.

BM-1

حالا اما یکصد سال از پیدایش ب ام و می گذرد و این شرکت موفق تر از هر زمان دیگری در حال شکستن رکورد های تازه در بازار خودروهای لوکس است.

ب ام و این روزها تیراژی نزدیک به ۲ میلیون دستگاه دارد و در بخش موتورسیکلت نیز به عنوان یکی از معدود شرکت های آلمانی در این صنعت از جایگاه ویژه ای برخودار است.

BM-3

به هرحال روز گذشته مراسمی به پاس صدمین سالگرد تاسیس ب ام و برگزار شد و در قالب آن کانسپتی به نام NEXT 100 توسط مدیران ارشد و برگزیده کمپانی به عموم معرفی شد.

BM-12

این خودرو مفهومی اولین مدل از چهار نمونه وسایل نقلیه مفهومی گروه ب ام و (شامل یک نمونه لوکس برمبنای خودروهای رولزرویس، یک موتورسیکلت و یک مدل کوچک از خانواده مینی) خواهد بود که ظرف سال جاری به معرض نمایش در می آید.

BM-4

NEXT 100 از برخی جهات اشتراکاتی با ب ام و های سری i دارد، از پلاستیک و فیبرکربن ساخته شده است و خودرو کاملا مدرن و اسپرتی از نظر طراحی به حساب می آید.

ضریب مقاومت آیرودینامیکی بسیار ناچیز ۰.۱۸ در کنار ابعاد مناسب برای حمل ۴ سرنشین را باید از جمله مهمترین ویژگی های این خودرو قلمداد کرد.

BM-6

برای نکست ۱۰۰ علاوه بر رانندگی تمام خودکار در حالت (ease) یک حالت رانندگی سنتی با استفاده از فرمان تحت عنوان بوست نیز تعریف شده است، اما در چنین حالتی خودرو به شکل غیر مستقیم بر عملکرد راننده و وقایع اطراف نظارت می کند تا امکان پیشگیری از خطر وجود داشته باشد.

BM-2

در فضای داخل نیز ایده پردازی زیادی برای رانندگی مطرح شده است و مجموعه ای ۸۰۰ واحدی از انواع کنشگر در حالت رانندگی BOOST، وظیفه سنجش محیط پیرامون خودرو، موقعیت سرنشینان و شرایط راننده را برعهده دارند تا امکان واکنش به هر نوع موقعیتی در داخل و خارج خودرو در اسرع وقت وجود داشته باشد.

BM-11

در فضای درون کابین نیز از موادی با قابلیت بازیافت استفاده شده است و هوشمندی فراوانی در نورپردازی و چیدمان اجزای داخلی دیده می شود که در اوج سادگی، امکان لذت بردن از رانندگی با خودرویی سبز، سریع و دوستدار محیط زیست را فراهم می آورد.

BM-7

با وجود همه این موارد باید منتظر ماند و دید که آیا طراحی ظاهری متفاوت این مدل خاص با جلوپنجره ای کشیده و مرتفع و چراغ های خاص می تواند بر شکل و شمایل نسل بعدی خودروهای ب ام و تاثیر بگذارد یا این نمونه تنها به مناسبت پرده برداری از ایده های تکنولوژیک مهندسان ارشد شکل گرفته و مدلی تاثیر گذار از نظر طراحی جزییات بدنه نخواهد بود.

BM-10

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato