بسته شدن Lionhead حتی کارکنان استودیو را نیز شگفت زده کرد

بزرگترین خبر این هفته در صنعت بازی بی شک مربوط به بسته شدن استودیو Lionhead در کنار تعطیلی چهار استادیوی دیگر از زیرمجموعه های مایکروسافت بود. با خود می گوییم «واقعاً شرم آور است» یا «به آنها چه ربطی داشته؟». موردی که جلب توجه کرده و واقعیتی که هنوز استودیوی لاین هد نیز راجع به آن هیچ ایده ای ندارد.

بسته شدن این استودیو با شروع فاز بتای عنوان Fable: Legends در 3 ماه قبل کمی عجیب به نظر می رسد. آن ها بتای بازی را منتشر کردند و گیمرها را دعوت کردند تا خود بازی را امتحان کنند. پیرو همین ماجرا، قهرمانان جدیدی معرفی شدند و لاین هد تایید کرد تا زمانی که Legends در الویت است به سراغ نسخه ی چهارم فیبل نمی رود.

در طول نسخه ی بتا، آن ها حتی بیانه ای برای پاسخ به گیمرها در رابطه با تاریخ انتشار بازی منتشر کرده بودند.

ما در حال خریدن زمان برای خود و درحال تلاش برای بررسی تمام بازخوردها هستیم تا بازی خود را طبق آن ها بهبود بخشیده و بروزرسانی کنیم. این بدان معناست که چندین وقفه در عرضه ی بازی خواهیم داشت. تاخیری که باعث می شود بازی بی نقص تری به دست گیمرها برسد تا این که با صرف زمان کم یک عنوان ناقص و پر از اشکال را ببینیم.

دلایل مایکروسافت برای تعطیلی استودیوی لاین هد و دیگر استودیوهای زیرمجموعه ی این شرکت توسط مدیران مختلف (از جمله فیل اسپنسر)، تمرکز روی عناوین AAA شرح داده شده است. بسیاری از استودیوهای دیگر به جز لاین هد نیز بسته شده اند، استودیوهایی که تمرکزشان روی عناوین مبتنی بر کینکت بوده.

این بدان معناست که، سرانجام مایکروسافت در حال برداشتن تمرکز خود از کینکت، بازگشت به ریشه های خود و بازی های مبتنی بر کنترلر است. آنچه که با توجه به بیانیه ی مدیر خلاق لاین هد، Michael Eckleberry، به نظر می رسد این است که، او در مورد تمام این چیزها یک بازیچه بوده و از تصمیم مایکروسافت تا آخرین روز اطلاعی نداشته است.

زندگی پر است از چیزهای چرند. مایکروسافت دیروز دسته ای گل برای تبریک تولد دختر من به در خانه فرستاد. حداقل حالا می فهمم که این کار برای چه بود.

malltina

مطالب مرتبط

مایکروسافت بخش سرگرمی‌های تعاملی کمپانی برادران وارنر را خریداری می‌کند؟

طبق شواهد کمپانی AT&T تصمیم گرفته واحد سرگرمی و بازی‌های ویدیویی کمپانی برادران وارنر را بفروشد، و مایکروسافت یکی از اصلی‌ترین مشتریان آن خواهد بود.حدودا یک ماه پیش بود که خبردار شدیم AT&T تصمیم گرفته واحد نه چندان سودآور «سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر» را با حدود قیمت ۲ تا ۴ میلیارد دلار به فروش برساند.... ادامه مطلب

طراحی بازی ترسناک در محیط Paint توسط دندانپزشک لهستانی

دندانپزشکی لهستانی با استفاده از ابزارهای ابتدایی مایکروسافت پِینت یک بازی ترسناک و مهیج طراحی کرده است.این بازی که World of Horror (جهان ترس) نام دارد، توسط دکتر Pawel Kozminski طراحی شده و شامل پنج داستان کوتاه است که در یک دهکده ساحلی ژاپنی جریان دارند. پخش دائمی موزیکی ۸ بیتی کمی روی اعصاب است اما تطابق خوبی... ادامه مطلب

کنفرانس گیمزکام مایکروسافت را زنده تماشا کنید [به اتمام رسید]

گیمزکام ۲۰۱۹ بیشتر از هر سال دیگری هیجان انگیز به نظر می‌رسد و Inside Xbox از مهم‌ترین اتفاقاتی است که در جریان این رویداد رخ خواهد داد. از انتشار اطلاعات جدید از ایکس باکس بعدی گرفته تا نمایش‌هایی تازه از بازی‌های انحصاری مایکروسافت مثل Halo: Infinite و Gears 5 از جمله مواردی هستند که در... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟