فخر فروشی بلک بری به خاطر عدم تأخیر در ارائه آپدیت های امنیتی ماهانه اندروید

فخر فروشی بلک بری به خاطر عدم تأخیر در ارائه آپدیت های امنیتی ماهانه اندروید

سال گذشته، کمی پس از کشف آسیب پذیری Stagefright، گوگل و و دیگر تهیه کنندگان اندرویدی متعهد شدند برای جلوگیری از قرار دادن کاربران در معرض تهدید های تازه، هر ماه آپدیت های امنیتی در اختیار آنان قرار دهند. بلک بری نیز درست پس از آنکه اولین تلفن اندرویدی خود یعنی Priv را عرضه کرد به این جمع پیوست. حالا با گذشت چهار ماه از آغاز ارائه ی پچ های امنیتی گوگل به صورت ماهانه، بلک بری خود را اولین تولید کننده ای می نامد که این به روز رسانی ها را عرضه کرده است.

همانگونه که در جدول ارائه شده از سوی این شرکت کانادایی مشاهده می شود، بلک بری تنها شرکتی است که پچ های امنیتی را به محض در دسترس قرار گرفتن توسط گوگل و بدون کوچکترین تأخیری عرضه می کند. این شامل به روز رسانی ماه مارس که کاربران Priv در روز هفتم این ماه دریافت کردند نیز می شود. دیگر تولید کننده ها که بلک بری نامی از آنها نمی برد همیشه در ارائه ی این پچ های ماهانه (کم و بیش) تأخیر کرده اند. البته از آنجایی که بلک بری تنها یک موبایل هوشمند اندرویدی دارد، سرعت عمل در ارائه ی آپدیت های جدید از سوی این شرکت کار آسانی است، اما به هر صورت باید تلاش آن در این زمینه را ارج نهاد.

متأسفانه BlackBerry Priv هنوز از اندروید آبنبات چوبی بهره می گیرد. با این حال، به روز رسانی آن به اندروید مارشملو باید ظرف چند ماه پیش رو از راه برسد. در حال حاضر می توان نسخه ی آنلاک و جهانی بلک بری Priv را به قیمت ۶۴۹ دلار خریداری کرد.

Capture2

4

3

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato