«چیز کیک نیویورکی» می تواند نام اندروید N باشد؟

«چیز کیک نیویورکی» می تواند نام اندروید N باشد؟

در روزهای اخیر خبرهای بسیاری در مورد اندروید N شنیده ایم که نشان می دهند این نسخه بزرگ ترین آپدیت پلتفرم یاد شده پس از آبنبات چوبی است که در سال ۲۰۱۴ میلادی عرضه شده بود.

هفتمین نسخه از سیستم عامل گوگل با قابلیت های بسیار به روز رسانی گشته و در حال حاضر در مرحله تست و آزمایش قرار دارد. یکی از بهترین ویژگی های اضافه شده به آن را می توان مالتی تسکینگ واقعی دانست که در چند پنجره مجزا انجام می شود و سرانجام پس از انتظار طولانی پلتفرم شرکت ساکن مانتین ویو به آن مجهز گشته.

همچنین می توان به دسته بندی شدن نوتیفیکیشن ها و اضافه شدن امکان پاسخگوئی به آنها بدون اینکه نیازی باشد به اپلیکیشن موردنظر وارد شوید یا گزینه ای به نام Overview اشاره نمود که به راحتی امکان سوئیچ میان اپ ها را برای کاربر مهیا می نماید.

دیروز هم در خبری نوشتیم که گوگل برای نامگذاری این سیستم عامل از کاربران و علاقه مندان نظر خواهی نموده و از آنها خواسته نام های پیشنهادی خود را اعلام نمایند.

پیرو همین مسائل، امروز در فهرست «پروژه اپن سورس اندروید» نام «چیز کیک نیویورکی» به صورت رمزی و در شمایل “dev-nyc” دیده شده که گفته می شود احتمالا نام نسخه بعدی این پلتفرم خواهد بود.

پیش از این نیز شاهد چنین اظهاراتی بوده ایم. اگر خاطرتان باشد وقتی گوگل می خواست اندروید ۵.۰ را عرضه نماید شایعاتی مبنی بر نام “klp” که به  Key Lime Pie بر می گردد در همین وب سایت یعنی AOSP اعلام شده بود. در مورد مارشملو نیز رویداد مشابهی رخ داد و نامش به صورت “mnc” که مخفف Macadamia Nut Cookieاست، فهرست شده بود. البته شاید هم این نام نهائی نسخه جدید اندروید نخواهد بود و یکی از دلایل این ادعا این است که این اسم بسیار بلند بوده و به یاد سپردن آن برای کاربر چندان آسان نیست و شاید این اسم رمز برای پیگیری بیلدها یا گزارش باگ های سیستم عامل مورد استفاده قرار بگیرد.

در آخر هم جا دارد اشاره کنیم پس از تمامی گمانه زنی ها و نام هایی که به این سیستم عامل نسبت داده می شوند، دست آخر اهالی مانتین ویو نامی متفاوت برای آن انتخاب نموده و آن را در اختیار کاربران قرار خواهند داد.

نظر شما در این رابطه چیست و فکر می کنید سرانجام با فرارسیدن تابستان گوگل چه نامی برای اندروید N انتخاب خواهد کرد؟

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato