تب های مرورگر کروم دیگر در منوی تعویض اپلیکیشن های اندروید به نمایش در نمی آیند

گوگل به تازگی بروزرسانی کوچک اما مهمی برای مرورگر کروم ارائه کرده که نحوه نمایش تب های جدید آن در پلتفرم اندروید را دچار تغییر می کند. از این پس به جای آنکه تب های جدید را در قالب پنجره هایی جداگانه در منوی تعویض اپلیکیشن ها ببینید، آنها را درون خود کروم مشاهده خواهید کرد.

گفتنی است پیش از عرضه اندروید لالی پاپ در سال 2014، گوگل کروم تب های جدید را درون محیط خودش به نمایش می گذاشت که حالا پس از گذشت دو سال قابلیت مورد بحث مجددا به این مرورگر پرطرفدار بازگشته. البته کروم هنوز هم از قابلیت ترکیب تب های جدید با اپلیکیشن ها برخوردار است، اما حالا این امکان دیگر از اول نصب اپلیکیشن و به صورت پیش فرض فعال نیست.

با توجه به این موضوع، ممکن است تنها افرادی که موبایل اندرویدی جدیدی خریده اند متوجه این تغییر بشوند. اگرچه اضافه شدن یک گزینه کوچک در بخش تنظیمات کروم تغییر چندان بزرگ و چشمگیری نیست، اما این تصمیم جدید گوگل می تواند تأثیر مهمی بر تجربه وب گردی در پلتفرم اندروید داشته باشد.

هدف از تغییر اول (یعنی ترکیب اپلیکیشن ها و تب های مرورگر) این بود که فاصله میان وبسایت ها و اپلیکیشن ها برداشته شود. اما لغو این کار نشانگر آن است که گوگل خواستار تمایز قائل شدن میان آنهاست و همچنین می تواند نمایان گر این نکته باشد که از نظر گوگل نیز مدیریت تب های مرورگر در منوی تعویض اپلیکیشن ها چندان هم جالب و ایده آل نیست.

Mobit

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟