آیپد پرو ۹.۷ اینچی و آیفون SE هر یک دارای دو گیگابایت حافظه رم هستند

اپل به صورت معمول هرگز فاش نمی کند که چه میزان حافظه ی رم را در دستگاه های مبتنی بر پلتفرم iOS خود به کار بسته و در نهایت برای روشن شدن این موضوع می بایست منتظر کالبد شکافی دیوایس یا بنچ مارک شدن آن توسط اشخاص ثالث باشیم.

در همین راستا «متیو پانزُرینو»، از وبسایت «تک کرانچ»، هر دو محصول جدید کمپانی مورد بحث، یعنی آیفون SE و آیپد پرو ۹.۷ اینچی را در اختیار داشته و تلاش نموده با استفاده از اپلیکیشن های مرتبط میزان حافظه ی رم آنها را معین نماید. بر طبق بررسی های این شخص هر دو دستگاه یاد شده به دو گیگابایت حافظه ی رم مجهز هستند.

وجود این میزان از حافظه ی رم در آیفون SE خبری خوشایند به حساب می آید، چونکه این اسمارت فون را هم رده ی پرچمداران کنونی کمپانی سازنده اش یعنی آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس قرار می دهد (هر دوی این موبایل ها نیز ۲ گیگابایت رم دارند).

اما در مورد آیپد پرو ۹.۷ اینچی اوضاع فرق دارد، زیرا نمونه ی بزرگتر آن یا همان مدل ۱۲.۹ اینچی دارای ۴ گیگابایت رم بوده است. اگر به خاطر داشته باشید در خبری دیگر نیز نوشتیم که اپل در تبلت جدیدش فرکانس کاری چیپست A9X را هم کاهش داده؛ که البته برخی منابع علت این امر را بهینه شدن مصرف باتری و کنترل دمای پردازنده دیوایس مطرح کرده اند و گروهی دیگر می گویند کمپانی کوپرتینویی می خواسته مابین دو تبلت دارای پسوند پرو-ی خود تفاوت پدید آورد و یکی را برتر جلوه دهد.

در سوی دیگر، نویسنده ی تک کرانچ به کمک ابزار گیک بنچ به این نتیجه رسیده که در آیفون SE سرعت کلاک چیپست A9 فرق خاصی نکرده و هنوز روی همان ۱.۸۵ گیگاهرتز قرار دارد. تحت این آزمونِ بنچ مارک گیری، موبایل یاد شده در تست تک هسته ای امتیاز ۲۵۳۸ و در تست چند هسته ای امتیاز ۴۴۲۱ را به ثبت رسانده؛ اعدادی که با امتیازات به دست آمده توسط آیفون ۶ اس تقریباً برابری دارند.

iphonesegeekbench-800x532

اگر بخواهیم آنچه در بالا آمده را به زبان ساده خلاصه کنیم می بایست بگوییم، آیفون SE در قیاس با همتای پرچمدارش یا همان آیفون ۶ اس توان پردازشی و سخت افزاری مشابهی دارد و تنها در فرم-فاکتوری کوچک تر و با قیمتی ارزان تر عرضه شده.

این در حالیست که آیپد پرو ۹.۷ اینچی در مقایسه با مدل ۱۲.۹ اینچی از قدرت پردازشی پایین تری برخوردار است؛ هر چند که نمونه مورد اشاره ویژگی های خاص خودش از جمله دوربین ۱۲ مگاپیکسلی دارای فلش و نمایشگر True Tone را به همراه دارد.

ویجیاتو

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟