ایلان ماسک: تسلا مدل ۳ دارای سیستم فرمان مشابه با سفینه فضایی خواهد بود

ایلان ماسک: تسلا مدل ۳ دارای سیستم فرمان مشابه با سفینه فضایی خواهد بود

ایلان ماسک شب گذشته اطلاعات جالبی را از طریق توییتر در اختیار هوادارن خودروهای تسلا گذاشته است. وی در پاسخ به سوال یکی از هواداران، بیان کرده که فرمان خودروی Model 3، در نهایت آن چیزی نخواهد بود که در روز جمعه به نمایش کشیده شده است.

آقای ماسک می گوید که سیستم فرمان و کنترل های روی آن، حس کار با یک سفینه فضایی را به شما خواهد داد. او پیش از این بیان کرده بود که معرفی تسلا مدل ۳، در دو قسمت خواهد بود و مراسم روز جمعه ی تسلا، صرفا بخش اول از رونمایی این خودروی هوشمند است.

model-3-peek-inside-2
فرمان و داشتبورد خودروی مدل ۳ از تسلا.

وی بیان نموده که بخش داخلی خودرو، مخصوصا فرمان آن در قسمت دوم از رونمایی Model 3 که نزدیک به زمان تولید انبوه خواهد بود، به نمایش کشیده می شود. در این میان خبرنگارانی که موفق به رانندگی با این خودرو شده بودند، بیان نموده اند که درون اتومبیل، مخصوصا فرمان و داشبورد آن حس عجیبی را القا می کنند که گویا اصلا نیازی نیست راننده، رانندگی کند.

اکنون احتمال آن وجود دارد که طراحی داشبورد و فرمان این خودرو در بخش دوم از معرفی Model 3 با دگرگونی های جالب دیگری همراه باشد. تسلا همین حالا سیستم ناوبری خودکار را در خودروهایش قرار داده و اتومبیل های این شرکت می توانند با وجود دست راننده بر روی فرمان، به شکل خودکار حرکت کنند. ولی توجه داشته باشید که مدل ۳ قرار است در انتهای سال ۲۰۱۷ عرضه شود و مشخصا تا آن زمان، تکنولوژی ناوبری خودکار پیشرفت های قابل توجهی خواهد داشت که می تواند Model 3 را به یک خودروی الکتریکی ارزان قیمت و کاملا هوشمند بدل سازد.

لازم به اشاره است که ایلان ماسک در میان توییت های اخیر خودش، ذکر نموده که تعداد سفارشات برای خودروی مذکور به ۲۶۷ هزار عدد رسیده. با توجه به چنین پیشرفتی، به هیچ عنوان بعید نیست که در روزهای آتی، شاهد رسیدن این سفارشات به ۳۰۰ هزار عدد باشیم.

البته باید توجه داشت که اکنون،‌ کسانی که برای دریافت مدل ۳ ثبت نام می کنند صرفا ملزم به پرداخت ۱۰۰۰ دلار هستند؛ هزار دلاری که البته به طور کامل و در صورت انصراف خریدار، قابل بازگشت خواهد بود.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato