ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

با محصول جدید Schaft آشنا شوید؛ رباتی که به راحتی از پله بالا می رود [تماشا کنید]

در حالیکه شایعه ها از تصمیم آلفابت برای فروش Boston Dynamics به دلیل نداشتن محصول قابل فروش خبر می دهند، اینطور به نظر می رسد که این شرکت هنوز چندین کمپانی ساخت ربات را در ...

فروغ بیداری
نوشته شده توسط فروغ بیداری | ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۹:۴۵

در حالیکه شایعه ها از تصمیم آلفابت برای فروش Boston Dynamics به دلیل نداشتن محصول قابل فروش خبر می دهند، اینطور به نظر می رسد که این شرکت هنوز چندین کمپانی ساخت ربات را در اختیار دارد و به طور کامل از این حوزه دست نشسته.

در همین راستا، امروز یکی از شرکت های تابعه به نام SCHAFT ویدئویی از ربات دو پای خود را به معرض نمایش گذاشت که توان بالا رفتن از پله، حفظ تعادل و بالا بردن وزنه در بالای سر را دارد.

جا دارد اشاره کنیم، SCHAFT که تحت نظارت آزمایشگاه آلفابت اکس فعالیت دارد، طی سه سال گذشته کاملا بی سر و صدا روی پروژه های خود متمرکز بوده و بیشتر شهرتش را نیز به دلیل برنده شدن یکی از طرح هایش در مسابقات سازمان پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی (دارپا) به دست آورده. این شرکت در سال 2013 توسط «اندی روبین» در راستای تلاش گوگل برای ورود به دنیای ربات ها خریداری گشت.

در آخر هم شاید جالب باشد که بدانید این ربات قادر است تا 60 کیلوگرم بار را بلند نموده و بالای سر خود نگه دارد یا در مسیرهای شیب دار و سر بالائی حرکت نموده و خیلی راحت تعادل خود را حفظ کند و از همه جذاب تر این است که این وسیله به خوبی از عهده صعود از انواع گوناگون پله ها بر می آید و بدون اشکال از هر نوع پله ای بالا می رود.

برای آشنائی بیشتر با این ربات که شبیه TARS در فیلم «میان ستاره ای» کریستوفر نولان است، توصیه می کنیم ویدئوی زیر را تماشا کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی