گزارش مالی مایکروسافت: سقوط ویندوزفون همچنان ادامه دارد

گزارش مالی مایکروسافت: سقوط ویندوزفون همچنان ادامه دارد

مایکروسافت گزارش مالی سومین فصل مالی سال ۲۰۱۶ خود را منتشر کرد و طی آن به درآمد خالص ۳.۸ میلیارد دلاری و درآمد کلی ۲۰.۵ میلیارد دلاری اشاره کرد. هم درآمد خالص و هم درآمد کلی مایکروسافت طی این فصل، در قیاس با بازه زمانی مشابه سال گذشته دچار افت بوده اند اما سرویس ها و محصولات ابری مایکروسافت به افزایش درآمدها کمک بسیار کرده اند.

با این حال، انتشار این گزارش مالی، چندان حال خوشی برای اهالی وال استریت و سهامداران مایکروسافت رقم نخواهد زد. بسیاری معتقد بودند که سهام مایکروسافت یک بار دیگر به دوران اوج خود در سال ۱۹۹۹ باز می گردد و رکورد می شکند.

با افزایشی ۶۱ درصدی نسبت به سال گذشته، درآمد بخش سرفس به ۱.۱ میلیارد دلار رسید. هر دو دستگاه سرفس پرو ۴ و سرفس بوک به این میزان فروش کمک شایانی کرده اند اما مایکروسافت علاقه ای به اعلام تعداد دقیق دستگاه های فروخته شده ندارد.

با این حال، فروش ضعیف تلفن های مایکروسافت همچنان ادامه دارد. طی این سه ماه، ردموندی ها فقط ۲.۳ میلیون لومیا فروختند که در قیاس با بازه زمانی مشابه در سال گذشته، افتی ۷۳ درصدی و فروشی ۶.۳ میلیون واحدی به حساب می آید. در نتیجه، درآمد مایکروسافت از بخش تلفن های هوشمند نیز ۴۶ درصد کاهش یافت. مایکروسافت طی ۶ ماه گذشته اهمیت اندکی برای دستگاه های سری لومیا قائل شده و فروش ضعیف آن ها بی دلیل نیست.

به لطف آفیس ۳۶۵، سرویس های ابری و تبلیغاتی آفیس با رشد ۷ درصد مواجه بوده اند. ورژن مصرف کنندگان آفیس نیز ۶ درصد رشد داشت و مایکروسافت حالا ۲۲.۲ میلیون مشتری برای آفیس ۳۶۵ دارد. محصولات مربوط به بخش سرور و سرویس های ابری نیز ۵ درصد افزایش داشتند و درآمد آزور (Azure) با رشد ۱۲۰ درصد افزایش روبرو بوده است.

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato