از سال آینده کلیه تلفن های هوشمند عرضه شده به بازار هند برای حفظ امنیت زنان باید دکمه اعلام خطر داشته باشند

از سال آینده کلیه تلفن های هوشمند عرضه شده به بازار هند برای حفظ امنیت زنان باید دکمه اعلام خطر داشته باشند

در سال های اخیر خبرهای نگران کننده ای از تعرض و تجاوز به زنان در هند منتشر شده است که نگرانی مردم محلی و جوامع بین المللی مدافع حقوق زنان را در پی داشت. در برهه ای حتی اوضاع آنقدر خطرناک می نمود که بسیاری گردشگران ترجیح دادند از دور شاهد زیبایی ها و جاذبه های این کشور باشند و برای مدت کوتاهی هم که شده دور سفر به آن را خط بکشند.

همین نگرانی ها باعث شد که طبق دستورالمعمل تازه وزارت مخابرات این کشور که همین هفته هم اعلام شد، در راستای طرح ارتقاء امنیت زنان در هند، کلیه تلفن های هوشمند عرضه شده به بازار این کشور دکمه ای برای اعلام خطر داشته باشند و این قانون از سال آینده در هند لازم الاجرا خواهد بود.

طبق گزارش بلومبرگ، تولید کنندگان تلفن هوشمند براساس این قانون موظف هستند که نوعی قابلیت اعلام وضعیت اضطراری را در محصولات خود تعبیه نمایند که با فشردن دکمه ۵ یا ۹ کیبورد هم بشود آن را فعال کرد.

افزودن این قابلیت به تلفن های همراه از یک ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی اجباری اعلام شده در حالی که پیاده سازی سیستم های رهگیری GPS روی این محصولات از ابتدای سال ۲۰۱۸ اجباری خواهد بود.

محض اطلاع شما باید بگوییم که طبق گزارشات تنها در سال ۲۰۱۴ میلادی، بالغ بر ۳۳۰ هزار مورد خشونت علیه زنان در هند گزارش شد که نسبت به سال قبل ۹ درصد افزایش نشان می دهد.

همین ناامنی و آمار نگران کننده، شرکت های مختلف را بر آن داشت تا اپلیکیشن ها و سرویس های متنوعی را برای اعلام شرایط اضطراری توسط زنان به بازار این کشور عرضه نمایند. مانیکا گاندی وزیر زنان و پرورش کودکان هند یکی از اصلی ترین چهره هایی است که پیاده سازی این طرح را پیشنهاد داد و مسرانه آن را تا مرحله اجرا دنبال کرد.

راوی شانکار پراساد وزیر ارتباطات هند نیز در این باره گفت: هدف تکنولوژی این است که زندگی انسان را بهبود بدهد و چه چیز بهتر از آنکه فناوری را در جهت ارتقاء امنیت زنان به کار ببریم.

هنوز مشخص نشده که با فشردن  این دکمه قرار است تماس تلفنی زنان هندی با کدام نهاد یا سازمانی برقراری شود. جالب است بدانید که هند هیچگونه سیستم اورژانس فراگیری نظیر خط ۱۱۵ خودمان ندارد و در مقابل چهار خط تلفنی مختلف را برای شرایط گوناگون تعریف کرده. در همین راستا، ماه گذشته مقامات رسمی این کشور اعلام کردند که امسال یک شماره تماس اضطراری متمرکز با رقم ۱۱۲ را راه اندازی خواهند کرد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato