جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

هدر رفت 100 میلیون گالن سوخت به دلیل نصب باربند تنها در آمریکا

دنیا به جای بهتری تبدیل می شود؟ قطعا تکنولوژی در این راستا گام بر می دارد، اما توجه بیش از حد به مُدگرایی می تواند همه رشته های محققان را پنبه کند.

در حالی که مهندسان با تلاش شبانه روزی در پی یافتن راهی برای تولید خودروهای سبز، تولید برق پاک و کاستن از مصرف سوخت و آلایندگی های زیست محیطی هستند، استفاده از باربند بدون بار در حدود 1 درصد به مصرف سوخت خودروها می افزاید و در پی فراگیر شدن خرید خودروهای کراس اوور (شاسی بلند شهری)، تنها در سال گذشته در حدود 100 میلیون گالن سوخت تنها در آمریکا از این طریق به هدر رفته است.

BARBAND-4

این نکات نتایج یک تحقیق و آزمایش علمی هستند که نشان می دهد حتی ساده ترین نوع باربند موسوم به ROOF RACK یا همان ریل های مربوط به باربند در خودروهای کراس اوور، در حدود 0.8 درصد بر روی افزایش مصرف سوخت تاثیر دارد.

این نوع باربند معمولا به شکل ثابت بر روی سقف خودروهای موسوم به شاسی بلند نصب است و مالکین می توانند گونه های پیشرفته تری از انواع باربند ها را با استفاده از این ریل های پایه مانند بر روی سقف خودرو نصب کنند.

BARBAND-5

تمام این موارد در حالیست که وجود باربند های سنتی به همراه چند وسیله بر روی سقف ممکن است تا 25 درصد مقاومت آیرودینامیکی و مصرف سوخت خودرو را افزایش دهد.

شاید در نگاه اول چنین نتیجه ای چندان نگران کننده نباشد، اما کافیست بدانید که براساس براورد ها، استفاده از باربند ها تا سال 2040 دو برابر خواهد شد و بخش عمده ای از این افزایش به داغ شدن بازار خرید خودروهای کراس اوور مربوط می شود که صرفا حاصل مُد گرایی است.

BARBAND-1

در واقع استفاده بی رویه از باربند های فعلی، حتی بدون حمل بار بر روی آن ها، می تواند تا 6 برابر صرفه جویی سوخت ماحصل استفاده از خودروهای سلول سوختی و 40 درصد صرفه جویی ماحصل فراگیر شدن خودروهای برقی را از بین ببرد.

تمام اینها در حالیست که خودروهای شاسی بلند و کراس اوور اساسا به دلیل ارتفاع بیشترشان نسبت به سطح زمین، از نظر آیرودینامیکی ضعیف تر از مدل های سواری عادی هستند و استفاده گسترده از چنین خودروهایی به خودی خود، تاکنون باعث هدر رفت میلیارد ها لیتر سوخت در سطح جهان شده است.

BARBAND-2

پر واضح است که طراحی بهینه باربند های سقف، آسان سازی در نصب و برداشت آن ها در زمان خالی بودن باربند از بار و تغییر سیاست و قوانین در راستای کاهش استفاده از این خودروها و باربند های فاقد بار، می تواند به متوقف کردن این روند اسف بار کمک کند.

تاثیر چنین تغییراتی از حالا تا سال 2040، جلوگیری از هدر رفت 1.2 میلیارد گالن سوخت خواهد بود که به معنای تولید 11.8 میلیون تن دی اکسید کربن کمتر تنها در آمریکاست.

BARBAND-6

در کشورمان نیز محبوبیت خودروهای کراس اوور در سال های اخیر رو به افزایش بوده است و به غیر از این مورد، معمولا در عرضه خودروهای جدید توجه چندانی به مسائل ریز مهندسی نظیر این مورد نمی شود، بی مبالاتی ای که در بلند مدت به ضرر اقتصاد کشور و محیط زیست تمام خواهد شد.

BARBAND-8

مطالب مرتبط

نرخ خرید مجوز طرح ترافیک اعلام شد؛ پرداخت جریمه برای تردد یک ساعته به صرفه است

شلوغی بی حد و اندازه مرکز شهر و تشدید مشکل ترافیک و آلودگی هوا، دلیل اصلی تعیین محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد در پایتخت بوده است. مطالعات زیادی در مورد تاثیر و نتیجه این طرح نیز انجام شده که البته نتایج منتاقضی را به دنبال داشته است. به هرحال این طرح همچنان اجرا می... ادامه مطلب

رنو و فیات کرایسلر به تقلب در اعلام نتایج آلایندگی متهم شدند

رسوایی مربوط به تقلب در اعلام میزان گازهای خروجی آلاینده که از سپتامبر 2015 دامنگیر فولکس واگن شده، گاه و بی گاه سایر خودروسازان را نیز درگیر خود کرده و در حال گسترش است. در جدیدترین مورد پای کمپانی رنو نیز به میان کشیده شده و مقامات فرانسوی تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده... ادامه مطلب

فولکس واگن گلف کلاب اسپرت S، سریعترین دیفرانسیل جلو نوربرگرینگ

نبرد در جهنم سبز پایانی ندارد، پیست مشهور نوربرگرینگ آلمان که یکی از خشن ترین و بزرگترین پیست های جهان و محل تست های پیش از تولید بسیاری خودروسازان است، این روزها به یک ابزار تبلیغاتی برای معرفی خودروهای جدید مبدل شده است. مسیر شمالی و بزرگ نوربرگرینگ حدود 20 کیلومتر طول دارد و یکی از... ادامه مطلب

ثبت پتنت جالب فورد برای کاهش مصرف سوخت از طریق تولید صدای مصنوعی

شرکت فورد پتنت جدیدی در زمینه تولید صدای مصنوعی توسط موتور ثبت کرده اما نه برای آن چه فکر می کنید در جدیدترین پتنت ثبت شده توسط شرکت فورد، موتور خودرو به تولید صدای مصنوعی می پردازد و این صدا به گونه ای منتشر می شود که انگار خودروی شما دارای سیلندرهای بیشتری است. مثلا موتور 3... ادامه مطلب

شکست دیگری برای بوگاتی ویرون؛ هنسی ونوم GT Spayder و مقام سریع ترین خودرو بدون سقف جهان [تماشا کنید]

شرکت آمریکایی هنسی که یکی از مشهورترین تیونرهای جهان به شمار می رود و سابقه طولانی در این امر دارد، دست به ساخت یک ابرخودرو با نام ونوم GT زد تا در بیست و پنجمین سالگرد تاسیس خود، جشنی از عناوین برتر دنیای قدرت و سرعت داشته باشد. این شرکت در سال 2014 توانست به حداکثر... ادامه مطلب

جریمه 41 میلیون دلاری کیا و هیوندای به دلیل تبلیغات کذب

هیوندای و کیا با توافقی که با دادگستری کشور امریکا داشته اند، محکوم به پرداخت مبلغی در حدود 41 میلیون دلار به 33 ایالت آمریکا شده اند. هیوندای و کیا به دلیل تحریف در میزان مصرف سوخت که در کشور آمریکا به مایل به ازای هر گالن سنجیده می شود توسط دادگاه های این کشور تحت... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x