ویندوز 10 حالا 14.35 درصد از کل سهم بازار سیستم عامل های دسکتاپی را در اختیار دارد

ویندوز 10 حالا 14.35 درصد از کل سهم بازار سیستم عامل های دسکتاپی را در اختیار دارد

ویندوز ۱۰ از جمله نسخه های سیستم عامل محبوب مایکروسافت به شمار می رود که رشدی بی نهایت سریع را پشت سر گذاشته و سهم بالایی از بازار را در اختیار دارد. امروز موسسه Net Market Share داده های خود برای ماه گذشته (یعنی آوریل) را منتشر نمود که حاوی جزئیات جالبی در مورد بازار این سیستم عامل دسکتاپی است.

براساس گزارش منتشر شده، ویندوز ۱۰ حالا حدود ۱۴.۳۵ درصد از سهم بازار جهانی را در  اختیار دارد که اندکی بالاتر از میزان اعلام شده برای آن در ماه مارس (ابتدای اسفند ۹۴ تا ابتدای فروردین ۹۵) با رقم ۱۴.۱۵ درصد است.

با این همه، ویندوز ۷ همچنان با در اختیار داشتن ۴۸.۳۵ درصد از سهم بازار جهانی صدرنشین است و ویندوز ۸.۱ نیز تنها تواسته ۸.۱۶ درصد از کاربران کل دنیا را با خود همراه نماید. جالب است بدانید که هنوز شمار زیادی از سیستم های کامپیوتری از ویندوز اکس پی بهره می برند و این سیستم عامل هم اکنون ۹.۶۶ درصد از کل بازار را در اختیار دارد.

  • ویندوز هفت: ۴۸.۷۹ درصد (کمتر از ۵۱.۸۹ درصد اعلام شده قبلی)
  • ویندوز اکس پی: ۹.۶۶ درصد (کمتر از ۱۰.۹ درصد قبلی)
  • ویندوز ۸.۱: برابر با ۹.۱۶ درصد (کمتر از ۹.۵۶ درصد قبلی)
  • ویندوز ۸: برابر با ۲.۹۵ درصد (بیشتر از ۲.۴۵ درصد قبلی)
  • OS X 10.11: برابر با ۳.۹۶ درصد (کمتر از ۴.۰۵ درصد قبلی)
  • لینوکس: ۱.۵۶ درصد (کمتر از ۱.۷۸ درصد قبلی)

این گزارش همچنین نشان می دهد که مایکروسافت اج (مرورگر تازه این شرکت) حالا ۳.۸۵ درصد از بازار را در  اختیار دارد که رقم بدی محسوب نمی شود. کمپانی مورد بحث اخیرا اعلام کرده بود که ویندوز ۱۰ حالا روی ۲۷۰ میلیون کامپیوتر نصب شده است و قصد دارد اواخر تابستان امسال آپدیت سالانه ای را همراه با تغییرات و به روز رسانی های عمده برای آن ارائه نماید.

با این همه، رقم اعلام شده توسط مایکروسافت فاصله زیادی تا هدف یک میلیاردی عنوان شده از سوی آن دارد و با توجه به رشد کُند پیوستن کاربرهای تازه به جمع استفاده کنندگان از ویندوز ۱۰ می توان این آمار را نگران کننده خواند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato