کیبورد گوگل برای اندروید از این پس دارای وضعیت استفاده تک-دستی است

کیبورد گوگل برای اندروید از این پس دارای وضعیت استفاده تک-دستی است

امروز کیبورد گوگل برای اندروید یک آپدیت عمده را دریافت کرد که قابلیت ها و امکاناتی نظیر مد استفاده یک دستی، تغییراتی در طراحی کلی و امکان ریسایز کردن یا تغییر ارتفاع کیبورد به اندازه دلخواه را در خود دارد.

برای شروع باید بگوییم که این آپدیت در برگیرنده گزینه ای برای نمایش حاشیه های اطراف کلیدهاست تا مرز میان آنها مشخص شده و کاربران با اطمینان خاطر بیشتری آنها را انتخاب نمایند.

مُد استفاده یک دستی هم به کاربران امکان می دهد فارغ از چپ یا راست دست بودن خود، تنها با یک دست عملیات تایپ با کیبورد را انجام دهند. همچنین در این وضعیت کاربر می تواند در کمترین زمان ممکن کیبورد را به حالت تمام صفحه اش باز گرداند.

onehandkb.0

آیکون جدیدی نیز درست در مجاورت دکمه اسپیس یا فاصله قرار گرفته که یک پد شماره گیر به سبک تلفن های سنتی را برایتان می گشاید و استفاده از آن بسیار ساده است. به لطف آپدیت جدید کاربران از این پس می توانند آنطور که خود گوگل گفته «خرده ریزهای جزئی» را با آن به اشتراک بگذارند تا در جهت «بهبود کیبورد برای همه» بکوشد.

تصور می شود منظور این شرکت از کاربرد عبارت خرده ریز پیشنهاداتی باشد که کیبورد در زمان حدس زمان کلمات ارائه می دهد و غول جستجو در واقع قصد دارد با دریافت اطلاعات از سوی کاربران این مکانیزم را در محصول خود هوشمندتر نماید.

همانطور که پیشتر گفتیم ارتفاع کیبورد گوگل از این پس قابل تنظیم است و می توان از میان ۵ آپشن در نظر گرفته شده برای آن که بین بازه «کوتاه تا بلند» تفکیک شده اند یکی را بر حسب نیاز و ابعاد دست خود انتخاب نمود.

kbheight.0

البته بهبودهای ایجاد شده به این نقطه ختم نمی شوند و برای نمونه برخی ژست های حرکتی نیز به این کیبورد اضافه گردیده. مثلا کاربر می تواند با اشاره و نگه داشتن انگشت خود روی دکمه اسپیس و حرکت دادنش به سمت راست یا چپ، نشانگر را با صرف کمترین زمان به طرفین انتقال دهد.

البته این قابلیت را می توان پاسخ گوگل دانست به امکان فوق العاده سودمند تکنولوژی ۳D Touch اپل برای کنترل نشانگر و لازم است اشاره نماییم که این ترفند پیشتر در کیبوردهای ارائه شده از سوی شرکت های شخص ثالث نیز مشاهده شده بود. به این ترتیب دیگر نیازی نیست که جمله های طولانی تایپ شده خود را به صورت کاراکتر به کاراکتر پاک کنید و صرفا باید دکمه اسپیس را به سمت راست یا چپ بکشید (بسته به نوع زبان).

این قابلیت اگر ترجیح می دهید به جای دیگر کیبوردهای ارائه شده برای اندروید از محصول گوگل استفاده نمایید در نوع خود بسیار جالب و کاربردی است. در پایان باید اضافه نماییم که نسخه ۵.۰ کیبورد گوگل به تدریج در حال ارائه شدن است اما اگر نمی توانید بیشتر از این برای دانلود آن صبر کنید می توانید فایل apk آن را مستقیما از سایت اندروید پلیس بگیرید.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato