همکاری گوگل و فیات کرایسلر برای ساخت مینی ون های خودران Pacifica

همکاری گوگل و فیات کرایسلر برای ساخت مینی ون های خودران Pacifica

همکاری گوگل و فیات کرایسلر برای ساخت مینی ون های خودران Pacifica

گوگل و فیات کرایسلر به صورت رسمی اعلام کرده اند که قرار است با همکاری یکدیگر، ۱۰۰ واحد از مینی ون های Pacifica مدل ۲۰۱۷ فیات مجهز به قابلیت هدایت خودکار تولید کنند، تا گوگل از آنها در آزمایش اتومبیل های خودران خود بهره گیرد. در حال حاضر ناوگان اتومبیل های خودران اهالی مانتین ویو را کراس اوورهای RX لکسوس و پروتوتایپ های خود گوگل تشکیل داده اند. اما اتومبیل Pacifica قرار است به عنوان سومین مدل از اتومبیل های خودران، توسط گوگل مورد استفاده قرار گیرد و انتظار می رود تا پایان سال جاری میلادی، وارد مرحله آزمایش شوند.

افزوده شدن یک مینی ون به ناوگان کمپانی غول تکنولوژی نشان می دهد که گوگل در آزمایش های پیشین خود موفق بوده و حالا قصد دارد از اتومبیلی استفاده کند که از قابلیت جا به جایی چندین نفر به صورت همزمان بهره مند است؛ در واقع مینی ون Pacifica تا ۸ مسافر را در خود جای می دهد. بنابراین می توان گفت که گوگل در حال برداشتن گامی بلند در جهت آوردن تکنولوژی اتومبیل های خودران به بازار است.

بنابر گزارش ها، فیات کرایسلر ابتدا تغییراتی در اتومبیل های Pacifica اعمال خواهد کرد و سپس آنها را به گوگل تحویل می دهد تا سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز برای هدایت خودکار روی آنها سوار شود. همچنین قرار است که کارکنان هر دو کمپانی در تاسیساتی واقع در میشیگان، نزدیک به مقر اصلی فیات کرایسلر، مستقر شوند تا روند مهندسی اتومبیل ها تسهیل گردد.

گوگل هنوز مشخص نکرده که قرارداد اخیرش با فیات، صرفا محدود به همین یکبار خواهد بود یا اینکه قرار است همکاری های بیشتری میان دو کمپانی شکل گیرد، اما مشخصا قرار نیست از اتومبیل های Pacifica فیات در جهت اهداف تجاری استفاده شود و این خودرو به صورت انحصاری برای آزمایش توسعه می یابد. بنابراین اگر گوگل مطابق گزارش ها واقعا به دنبال راه اندازی سرویسی شبیه به سرویس های Uber باشد، قطعا از اتومبیل های مورد بحث استفاده نخواهد کرد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل