24 میلیون اکانت جیمیل در معرض خطر گرفته قرار است [به روز رسانی شد]

24 میلیون اکانت جیمیل در معرض خطر گرفته قرار است [به روز رسانی شد]

قطع دسترسی به اکانت ایمیل، یکی از بزرگ ترین کابوس هایی است که کاربران موبایل ممکن است تجربه کنند. اگر ایمیل نباشد، انگار رشته اصلی نیست و همه حلقه ها از هم می پاشند. حالا این مسئله را برای کسانی که با اکانت ایمیل خود فعالیت های مهمی دارند در نظر بگیرید تا ببینید از دست رفتن اکانت ایمیل چه بلای خانمان سوزی می تواند باشد.

اخیرا اعلام شده که قریب به ۲۷۲.۳ میلیون اکانت ایمیل از سرویس های مختلف در معرض خطر قرار گرفته است که بخش اعظمی از آن مربوط به سرویس Mail.ru روسیه بوده اما اگر از  سرویس های یاهو، مایکروسافت و گوگل هم استفاده می کنید، میزان خطر چندان کم نیست.

این آسیب پذیری، ۲۴ میلیون اکانت جیمیل، ۳۳ میلیون اکانت هات میل و ۴۰ میلیون اکانت ایمیل یاهو را در معرض قرار داده است و هنوز راهی برای آنکه بفهمیم آدرس ایمیل ما در بین آن ها دیده می شود یا خیر، پیدا نشده بنابراین جز فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای، فعلا راهی برای حفاظت از اکانت های خود ندارید.

گفته می شود که هکرها در عوض ۱ دلار، کپی کاملی از اطلاعات را به شرکت Hold Security پیشنهاد داده اند. حالا این کمپانی قصد دارد با آگاه سازی شرکت های آسیب دیده، حساب های کاربری را به آن ها بازگرداند.

به روز رسانی: کمپانی Hold Security از پرداخت ۱ دلار بابت اطلاعات دزدیده شده سر باز زده اما در هر صورت یک کپی از این اطلاعات توسط هکرهای روسی در اختیارشان قرار گرفته است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato