جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

برای آپدیت رایگان از سیستم عامل های قدیمی به ویندوز 10 تا 8 مرداد فرصت دارید

اگر همچنان از ویندوزهای قدیمی استفاده می کنید و در تفکر مهاجرت به ویندوز 10 هستید، حالا زمان آن فرا رسیده است. مایکروسافت در روز یک سالگی ویندوز 10، ارائه رایگان آن را به کاربران خاتمه خواهد داد و برای دریافت آن باید 119 دلار بپردازید.

8 مرداد امسال، اولین سالگرد عرضه ویندوز 10 به بازار خواهد بود و از آن تاریخ به بعد، نصب آخرین سیستم عامل مایکروسافت روی دیوایس های جدید و حتی آپدیت دستگاه های قدیمی به آن هزینه برخواهد داشت.

ویندوز 8 در کسب رضایت توسعه دهندگان و مصرف کنندگان موفق ظاهر نشد و به همین سبب لازم بود که مایکروسافت با ویندوز 10 رویکردی متفاوت در پیش بگیرد و به جای کسب درآمد از فروش سیستم عامل، ابتدا به همه گیر شدن آن کمک کند.

آنطور که از اعداد و ارقام به نظر می آید، گویا مایکروسافت در هدف خود کاملا موفق بوده. ویندوز 10 حالا روی 300 میلیون دستگاه در سراسر جهان نصب شده و روزانه ده ها هزار کامپیوتر و دستگاه دیگر به آن افزوده می شود. کورتانا تا به حال به 6 میلیارد سوال پاسخ داده و کاربران فقط در ماه مارس، 63 میلیارد دقیقه در مرورگر اج زمان صرف کرده اند.

با این حال ویندوز 10 هنوز مشکلات بسیاری دارد که به همین دلیل بسیاری ترجیح می دهند فعلا از سیستم عامل های قدیمی تر که به آن عادت کرده اند مهاجرت نکنند. اما چه چیزی بهتر از داشتن یک ویندوز اوریجینال 120 دلاری است، آن هم به صورت کاملا رایگان.

بنابراین تا 8 مرداد امسال فرصت دارید. تا پیش از فرارسیدن آپدیت بزرگ در 8 مرداد، ویندوز 10 را نصب کنید تا علاوه بر دریافت ویژگی های جدید، نرم افزار 120 دلاری مایکروسافت را هم به رایگان داشته باشید.

در ویدیوی زیر، برایان روپر از مایکروسافت ده دلیل برای آپگرید به ویندوز 10 را بیان می کند که تماشای آن خالی از لطف نیست: