قابلیت تماشای تصاویر 360 درجه به فیسبوک اضافه خواهد شد

قابلیت تماشای تصاویر 360 درجه به فیسبوک اضافه خواهد شد

فیسبوک می گوید که به زودی قرار است قابلیت تماشای تصاویر ۳۶۰ درجه را از طریق مرورگر وب به سایت خود اضافه کند و تماشای آن دقیقا به همانگونه خواهد بود که حالا ویدیوهای ۳۶۰ درجه را می بینیم. به راحتی می توان با ماوس روی تصویر کشید تا به جهات مختلف بچرخد.

این قابلیت، بخشی از تلاش های فیسبوک برای ارتقای جایگاه هدست واقعیت مجازی آکیلس ریفت و به طور کلی این تکنولوژی در میان مردم و تولید کنندگان محتوا است. مردم حالا با Gear VR و آکیلس ریفت می توانند ویدیوهای ۳۶۰ درجه را خیلی جذاب تر تماشا کنند و اگر تصاویر هم به چنین شکلی قابل مشاهده باشند چه بهتر خواهد بود. هر دو دستگاه نام برده به زودی قادر خواهند بود این تصاویر ۳۶۰ درجه را از طریق فیسبوک به نمایش بگذارند.

در حالی که ویدیوهای ۳۶۰ درجه از سپتامبر سال گذشته در دسترس بودند، اما هنوز زمان زیادی باقی مانده تا مردم به حضور آن ها عادت کرده و استفاده درستی از آن ببرند. اما تولید تصاویر ۳۶۰ درجه به مراتب هزینه کمتری می طلبد و هر کسی می تواند تولید کننده چنین محتوایی باشد.

بنابراین به زودی شاهد خواهیم بود که مردم تصاویر پانورامای گرفته شده توسط تلفن همراه را روی فیسبوک خود آپلود می کنند.

در طی کنفرانس سالانه توسعه دهندگان F8، این کمپانی از نقشه ساخت Facebook Surround 360 هم پرده برداشت که ترکیبی از ۱۷ دوربین در یک بدنه است. فیسبوک امید دارد تا توسعه دهندگان شخص ثالث سخت افزار نیز در پروسه ساخت Facebook Surround 360 مشارکت کرده و آن را به زودی بسازند.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato