سهامدار اروپایی شرکت سرمایه گذار دیجی کالا و کافه بازار به بورس می‌ رود

اگر خاطرتان باشد در روزهای ابتدایی سال جاری خبری منتشر کردیم مبنی بر سرمایه گذاری یک شرکت خارجی در شرکت سرآواپارس، سرمایه گذار دیجی کالا و کافه بازار. حالا بعد از گذشت مدتی از این ماجرا و فروکش کردن بازار داغ شایعات و حدس و گمان ها، روابط عمومی شرکت سرآواپارس بیانیه ای منتشر کرده و در آن به تشریح اطلاعات بیشتری در این زمینه پرداخته است. در این بیانیه Pomegranate شریک اروپایی سرآوا معرفی می شود که ظاهراً صرفاً به منظور سرمایه گذاری در بازار رو به رشد مصرف کنندگان اینترنت ایران تشکیل شده است.

در ادامه توجه شما را به بیانیه ی خبری مذکور جلب می نماییم:

«شرکت سرمایه‌ گذاری پامگرنت «Pomegranate»، شریک اروپایی سرآوا، موفق به جذب ۶۰ میلیون یورو سرمایه ی جدید از ده‌ ها سرمایه‌ گذار اروپایی شد و به زودی عرضه ی عمومی اولیه ی سهام (IPO) خود را از طریق بورس انجام خواهد داد.

آگهی استخدام

شرکت سرمایه‌ گذاری پامگرنت در سال ۲۰۱۴ به منظور سرمایه‌ گذاری در بازار رو به رشد مصرف کنندگان اینترنت ایران توسط گروهی از سرمایه گذاران کارآفرین اروپایی تحت قوانین اتحادیه ی اروپا در سوئد تأسیس شده است. پامگرنت در حال حاضر متشکل از بیش از ۲۰۰ سرمایه گذار است که عمدتاً از کشور های سوئد، اتریش، سوییس، انگلستان و اروپای شرقی و مرکزی هستند و سهام آن را در عرضه ی خصوصی خریداری کرده‌ اند.

سرمایه‌گذاری عمده ی پامگرنت در ایران از طریق افزایش سرمایه و خرید بخش اندکی از سهام در سرآوا انجام گرفته‌ است که در نتیجه ی آن سهام پامگرنت از ۹.۶ درصد به ۱۵ درصد افزایش می‌ یابد. پس از این سرمایه‌ گذاری مالکیت عمده ی سرآوا همچنان در اختیار سهامدارن ایرانی است و سهام هیچ‌ یک از شرکت‌ هایی که سرآوا در آن‌ ها سرمایه‌ گذاری کرده نیز به پامگرنت منتقل نمی‌ شود. طرف اروپایی همچنین متعهد به انتقال دانش و تجربه ی فنی و مدیریتی برای تحقق این مشارکت شده است.

گفتنی است سرآوا با جذب این سرمایه جزو شرکت‌ های پیشرو بخش خصوصی است که موفق شده اعتماد سرمایه‌گذاران خارجی برای ورود به بازار فناوری ایران را جلب کند. سرآوا باور دارد که موفقیت شریک اروپایی در عرضه ی سهام به بازار‌های جهانی ضمن ایجاد شفافیت بیشتر این شرکت در تعامل با کارآفرینان ایرانی، فرصت‌ های رشد بازار فناوری ایران را بیش از پیش برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان ایرانی و بین‌ المللی نمایان خواهد کرد.

سمانه سرافراز
روابط عمومی شرکت نوین اندیشان سرآواپارس»

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟