جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

نتایج یک پژوهش: آلایندگی خودروهای برقی و هیبریدی تفاوتی با خودروهای دیزل ندارد

هیچ چیز آسان نیست. مااینجا درس بزرگی می گیریم. تقریبا هر سیستمی که با آن روبرو می شویم پر از پیچیدگی های پیش بینی نشده است.

یک نمونه بارز این موضوع را می توان در یک پژوهش جدید یافت که نشان می دهد خودروهای برقی و هیبریدی در واقع ممکن است به اندازه خودروهای احتراق داخلی مواد آلاینده تولید کنند. چنین چیزی چطور ممکن است وقتی آنها هیچ خروجی اگزوزی ندارند؟

جواب این سوال این است که خودروهای برقی و هیبریدی، چندان هم سبز نیستند و آلاینده هایی تولید می کنند که جدا از خروجی اگزوز است.

porsche driving -w600

پژوهشی که ویکتور تیمرز و ای . جی اختن در دانشگاه ادینبورگ انجام دادند نشان داده است که وقتی شما تمام جوانب امر را در نظر می گیرید، خودروهای برقی به  اندازه خودروهای احتراق داخلی عادی ذرات معلق تولید می کنند.

در این قضیه حتی آلایندگی حاصل از تولید الکتریسیته از زغال سنگ یا منابع دیگر در نظر گرفته نشده است. بلکه منظور فقط آلایندگی حاصل از راندن خودروهای برقی است.

این نوع از مواد آلاینده که درباره آن صحبت می کنیم همان ذرات معلق هستند. این نوع از آلاینده ها در واقع حاصل خروجی اگزوز یک موتور احتراق داخلی نیست؛ 90 درصد از این ذرات معلق از منابعی تولید می شوند که ربطی به خروجی اگزوز خودروهای بنزینی ندارد.hyb-2

دلیل این موضوع این است که گونه های اصلی ذرات معلق مانند ذرات حاصل از فرسایش تایر، آزبست حاصل از لنت ترمز، گرد و خاک ریزی که از جاده ها بلند می شود و ذرات معلقی که از جاده ها ایجاد می شود، تماما عواملی هستند که ازدیاد وزن یک خودرو باعث افزایش آنها می شود و خودروهای برقی و هیبریدی به خاطر مجموعه باطری های فشرده ای که دارند به طور میانگین 24 درصد از خودروهای بنزینی سنگین تر هستند.

2017-Toyota-Prius-Prime-hatch-open

یافته های آنها نشان می دهد که در موتورهای جدید، خروجی اگزوز فقط یک سوم کل آلایندگی خودرو را تشکیل می دهد و اینکه این آلاینده ها ضرر کمتری نسبت به آلاینده های معلق دارند. اختن در گزارش آنها می نویسد:

ما متوجه شدیم که آلایندگی های که به اگزوز مربوط نمی شوند و از ترمزها، تایرها و جاده به وجود می آیند بسیار وسیع تر از آلاینده های خروجی اگزوز در تمام خودروهای جدید است.

این آلاینده ها از خروجی اگزوز خودروهای مدرن سمی تر هستند بنابراین این آلاینده ها احتمالا از عوامل اصلی آمار بیش از اندازه بیماری های قلبی، سکته و بیماریهای تنفسی هستند که وقتی سطح آلودگی هوا بالا می رود این بیماریها نیز دیده می شوند.

tesla-model-s-beach_story (1)

البته آلاینده های خروجی اگزوز در سطح دی اکسید کربن هوا تاثیر می گذارند و ذرات معلق چنین تاثیری ندارند ولی تا جایی که مستقیم به سلامت افراد مربوط می شود آلاینده های مربوط به ذرات معلق خطر بیشتری دارند.

بنابراین حق با لوتوس بود: وزن دشمن اصلی است. ولی در اینجا وزن باعث کاهش عملکرد خودرو نمی شود بلکه باعث افزایش آلایندگی خودروهایی می شود که از لحاظ فنی هیچ خروجی از خود تولید نمی کنند.

اکنون نتایج ممکن است از بعضی جهات تا حدی گمراه کننده باشند. آنچه واقعا در اینجا گفته می شود این است که خودروهای سنگین تر از هر نوع ذرات مقدار بیشتری تولید می کنند: گرد و غبار جاده، تکه های لاستیک، آزبست لنت ترمز و غیره از جمله منابع تولید این ذرات معلق هستند.

این مشکل فقط درباره خودروهای برقی امروزی دیده می شود چرا که باطری آنها بسیار سنگین است؛ یک خودروی برقی که هم وزن یک خودروی بنزینی معمولی باشد نتایج بهتری از نظر آلایندگی کلی خواهد گرفت.

Tesla_Motors_Model_S_base-w700

همچنین از نظر فنی حتی یک درشکه نیز این ذرات معلق را تولید خواهد کرد، به خصوص گرد و غبار معلق جاده که جزء منابع اصلی ذرات معلق محسوب می شود.

هر چیزی که در جاده حرکت کند، گرد و غبار تولید خواهد کرد. یک اسب آبی، یک گله موش صحرایی یا یک تخته سنگ غول آسای در حال غلتیدن.

علاوه سیستم احیا کننده ترمز خودروهای برقی ممکن است ذرات حاصل از ترمز را کاهش دهد گرچه وزن بیشتر این خودروها باعث می شود هنگام به کارگیری ترمز این مزیت را خنثی کند.

خودروهای برقی همچنین از تایرهایی با ترکیبات سخت تر بهره می برند تا مقاومت غلتشی آنها کاهش یابد و حداقل طبق تجربه شخصی نویسنده و نه در یک بررسی سنجیده شده، این ترکیبات نسبت به تایرهای سنتی، بیشتر به ذرات غبار مانند و خشک تجزیه می شوند.

porsche-mission-e

طبق آنچه گفته شد ذرات معلق شوخی بردار نیستند و می توانند برای سلامتی افراد مشکلات عمده ای ایجاد کنند. این مشکل می توانند راه حل های گوناگونی داشته باشد؛ کاهش وزن اتومبیل یا شاید تغییر جنس و بافت جاده ها، تایرها و استفاده از ترکیبات جدید برای ترمزها.

هنوز عوامل و متغیرهای زیادی مطرح هستند. اما این بررسی نشان می دهد که حداقل تا وقتی که باطری سبکتری کشف نکنیم زیاد هم نباید به تکنولوژی خودروهای برقی و هیبریدی دلخوش باشیم.

مطالب مرتبط

برداشت رنو از سرویس های حمل و نقل عمومی در آینده؛ کانسپت EZ-GO در ژنو معرفی شد

کمپانی فرانسوی رنو در نمایشگاه خودروی ژنو، از یک کانسپت مدرن به نام EZ-GO رونمایی کرد. این کانسپت عجیب و غریب که برداشت رنو از آینده حمل و نقل عمومی را نشان می دهد، به پیشرانه ای الکتریکی مجهز شده و از فناوری خودران نیز بهره می برد.به گفته فرانسوی ها مفهومی EZ-GO نه تنها... ادامه مطلب

درخشش رنو در بازار خودروهای برقی؛ رشد 38 درصدی در سال 2017

رنو با رشد 38 درصدی 36 هزار دستگاه خودروی الکتریکی را در سال 2017 به فروش رسانده است.طبق آمار منتشر شده تاکنون بیش از 1 میلیون خودروی برقی در جهان به فروش رسیده و روند فروش آن ها به خصوص در کشور هایی مثل نروژ، هلند، سوئد، دانمارک، فرانسه و چین در حال افزایش است.فروش... ادامه مطلب

پنج نشانه از یک آینده پاک؛ چرا خودروهای الکتریکی جایگزین خودروهای بنزینی خواهند شد؟

پس از موفقیت تسلا در ارایه اتومبیل های برقی کارا، بسیاری از خودروسازان سنتی به ارایه چنین وسایل نقلیه ای رو آورده و استراتژی هایی را برای فاصله گرفتن از پیشرانه های درون سوز تدوین کرده اند.با وجود حرکت تقریبا تمامی شرکت های مطرح به سمت توسعه و تولید اتومبیل های الکتریکی، هنوز برخی افراد... ادامه مطلب

خرید خودروهای برقی دست دوم؛ راهکاری سبز برای کشورهای در حال توسعه

خرید و استفاده از این خودروها برای مالک آن ها ارزان است. البته این موضوع به مکانی که شما زندگی می کنید هم بستگی دارد.هرچند که اکثر خودروسازان به دنبال تولید هرچه بیشتر محصولات و خودروهای برقی بوده و قصد دارند که در آینده بخش بزرگی از ناوگان نقلیه خود را به قوای محرکه الکتریکی... ادامه مطلب

سریع تر از بوگاتی شیرون؛ معرفی دیماک Ultimate کارتینگی با شتاب 1.5 ثانیه

تسلا با محصولات الکتریکی خود ثابت کرد که این دسته از اتومبیل ها تا چه حد می توانند شتاب سرسام آوری داشته باشند. برای مثال مدل S P100D برای دستیابی به سرعت 100 کیلومتر در ساعت به زمانی کمتر از 2.5 ثانیه نیاز دارد که از این لحاظ با برترین سوپر اسپورت های موجود برابری... ادامه مطلب

سوپر لوکس برقی ب ام و در راه است؛ ب ام و i7 رقیب خودروهای پرچمدار بازار می شود

ب ام و یکی از اولین خودروسازان سنتی است که تمایل زیادی برای عرضه مدل های پاک از خود نشان داده؛ i3 و i8 دو نمونه بارز از تلاش های این کمپانی در توسعه اتومبیل های سبز هستند.چنانچه نگاهی به کانسپت های اخیر ب ام و داشته باشیم، خواهیم دید که باواریایی ها با جدیت... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x