بهره گیری درگاه ملی خدمات دولت هوشمند از جویشگرهای بومی

بهره گیری درگاه ملی خدمات دولت هوشمند از جویشگرهای بومی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، درگاه ملی خدمات دولت الکترونیک همزمان با روز جهانی ارتباطات با هدف استاندارد سازی و مدیریت یکپارچه ی ارائه ی خدمات دولت به مردم و حرکت به سمت معماری خدمت محور افتتاح و رونمایی شد. این درگاه به آدرس iran.gov.ir در سه بخش، خدمات دولت به مردم را ارائه می‌ کند که بخش اول شامل پنجره ی جستجوی درگاه با بهره‌ گیری از توان سه جویشگر بومی است که به ترتیب جویشگر داخلی درگاه، پارسی جو و یوز آنها را تشکیل می دهند.

درگاه ملی جایی است که شناسنامه ی خدمات مورد تأیید سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی کشور به همراه اطلاعات، شرایط، کانال‌ ها و شیوه ی دریافت آنها را می توانید روی آن بیابید. لازم به ذکر است سازمان فناوری اطلاعات ایران متولی ایجاد این پورتال بوده است.

بخش دوم این درگاه را نیز پر کاربردترین خدمات، و بخش سوم آن را ارائه ی خدمات به صورت فهرست‌ وار و تقسیم‌ بندی موضوعی تشکیل می دهند.

سازمان فناوری اطلاعات ایران در نظر دارد با شناسایی، دسته‌ بندی و ارزیابی خدمات سایر دستگاه‌ های اجرایی، برای آنها نیز پیوندی روی این پورتال ایجاد کند. ایجاد دسترسی به خدمات استان‌ها، کلانشهرها و روستاها در درگاه واحد نیز بخش دیگری از اهداف آینده ی این سازمان عنوان شده است است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato