بزودی امکان روشن کردن نمایشگر موبایل های مجهز به ویندوز 10 با دو ضربه مهیا می شود

بزودی امکان روشن کردن نمایشگر موبایل های مجهز به ویندوز 10 با دو ضربه مهیا می شود

یکی از مهندسین مایکروسافت به نام Goran P اخیرا در اپلیکیشن Feedback Hub این کمپانی نوشته است که قابلیت Double Tap to Wake (یا ضربه دوگانه برای بیداری موبایل) بزودی به اسمارت فون هایی خواهد آمد که از آن پشتیبانی می کنند و به ویندوز ۱۰ مجهز هستند. مایکروسافت هنوز لیست معینی از موبایل های سازگار با این ویژگی منتشر نکرده است، اما حداقل با توجه به پست مهندس این کمپانی می دانیم که دارندگان Lumia 950 XL به طور قطع قادر به استفاده از آن خواهند بود.

اگر تا به حال کارکرد Double Tap to Wake را از نزدیک مشاهده یا تجربه نکرده اید، باید گفت همان طور که از نامش پیداست، به کاربر اجازه می دهد تا با دو ضربه پیاپی روی نمایشگر، صفحه موبایل را روشن کند. در این صورت، دیگر نیازی به فشردن دکمه پاور اسمارت فون نیست و روند به کاراندازی مجدد موبایل، با سرعت بیشتری انجام می شود.

dt copy

این قابلیت شاید از آن جهت مهم تلقی شود که با توجه به طراحی اکثر موبایل های ویندوزی، زدن دو ضربه پیاپی رو صفحه، بسیار آسان تر از فشردن دکمه پاور است.

در نهایت، اگرچه مایکروسافت عرضه قابلیت Double Tap to Wake برای موبایل های مجهز به ویندوز ۱۰ را به صورت رسمی تایید کرده، اما کماکان تاریخ دقیقی برای آن ارائه نشده و نمی دانیم که دارندگان موبایل های سازگار، چه زمانی قادر به بهره گیری از آن خواهند بود. بنابراین فعلا باید تا ارائه خبرهای تکمیلی از سوی اهالی ردموند منتظر ماند.

نظرات ۳۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato