بیش از 1000 نفر از کارمندان نوکیا در فنلاند اخراج می شوند

بیش از 1000 نفر از کارمندان نوکیا در فنلاند اخراج می شوند

اواخر هفته گذشته بود که بالاخره بازگشت برند نوکیا به دنیای تلفن ها و تبلت های اندرویدی با تاسیس شرکت تازه ای به نام HMD Global Oy  تایید شد. اما حالا این غول تجهیزات مخابراتی فنلاندی از تعدیل نیروی گسترده در کشور خود خبر داد.

رهبر پیشین صنعت تلفن های همراه دنیا به تازگی خبر داده که تا سال ۲۰۱۸، دست کم ۱۰۳۲ نیروی کار اضافه را در راستای بازسازی ساختار کمپانی اخراج خواهد کرد. این برنامه از ماه گذشته آغاز شد و پروسه انجام اش دو سال به طول می انجامد.

اوایل سال ۲۰۱۶، نوکیا با پرداخت مبلغ ۱۷.۸ میلیارد دلار شرکت آلکاتل-لوسنت را خریداری کرد و حالا در نظر دارد تا با طرح های جدید اقتصادی خود، مبلغی در حدود ۹۰۰ میلیون یورو (یک میلیارد دلار) از هزینه های جاری اش بکاهد.

نوکیا حدودا ۱۰۴ هزار کارمند در سراسر جهان دارد که نزدیک به ۶۸۵۰ نفر از آن ها در فنلاند مشغول به کار هستند و ۱۰۳۲ نفر لیست شده در سه شهر اسپو، اولو و تامپره مشغول به کار هستند.

چندی پیش نیز مایکروسافت به طور کلی بخش موبایل های ساده نوکیا را به کمپانی چینی فاکسکان فروخت. به نظر می رسد تا بازگشت کامل نوکیا به بازار تلفن های هوشمند، حداقل دو-سه سالی زمان لازم است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato