دادگاه در انتظار ب ام و؛ بی مسئولیتی در قبال رفع نقص فنی مدل هیبریدی i3

دادگاه در انتظار ب ام و؛ بی مسئولیتی در قبال رفع نقص فنی مدل هیبریدی i3

شرکت آلمانی ب ام و با طرح دعوی حقوقی مبنی بر افت شدید و نگهانی قدرت پیشرانه مدل i3 مواجه شده است.

شکایت علیه ب ام و توسط MLG Automotive Law از لس آنجلس صورت گرفته که به شکل تخصصی به مسائل حقوقی صنعت خودرو می پردازد.

این شرکت ب ام و را مورد هدف خود قرار داده و شکایت نامه خود را بر علیه برخی از مدل های ب ام و i3 تنظیم کرده است.

2017-BMW-i3-Doors-Open

این طرح دعوی تنها شامل ب ام و i3 هایی می­شود که از پکیج افزایش مسافت (BMW's Range Extender package) استفاده می­ کنند.

این پکیج با استفاده از یک موتور دو سیلندر بنزینی، مسافت طی شده توسط این خودروهای برقی را ۷۰ مایل افزایش می دهد و از ۸۰ مایل در حالت تمام الکتریکی به حدود ۱۵۰ مایل می رساند.

اما بر اساس این شکایت، موتور بنزینی این خودرو، قدرت کافی برای نگه داشتن موتور الکتریکی در حالت عملکرد بهینه را ندارد و در بعضی شرایط سبب کاهش شدید قدرت خودرو می شود.

در نتیجه این نقص ممکن است سرعت خودرو را در بزرگراه ها بدون هیچ اخطاری به ۴۵ مایل در ساعت کاهش یابد و این کاهش سرعت ناگهانی کاملا خطرآفرین و حادثه ساز است.

2017_bmw_i3-94-ah_overseas_05

جوناتان مایلکز که از موسسان MLG Automotive Law است، می­گوید: "سیستم افزایش مسافت ب ام و i3 یک ابزار خطرناک برای صاحبان این خودرو و دیگر وسایل نقلیه حاضر در جاده است.

"کاهش ناگهانی و غیرمنتظره قدرت موتور می­ تواند وضعیت فاجعه باری را برای تمامی افراد حاضر در مسیر، ایجاد کند. این خودروها خطرناک هستند و نباید در چنین شرایطی رانده شوند."

MLG با این شکایت خواهان رفع این نقص توسط ب ام و و توقف فروش این مدل به منظور یافتن راه حل مناسب شده است. علاوه بر این جبران ضرر مالی برای تمامی دارندگان این خودرو که از این نقص ایمنی مطلع نبوده اند، توسط ب ام و الزامی به نظر می­رسد.

2017_bmw_i3-94-ah_overseas_02

گفتنی است که اولین بار این مشکل در حدود یک سال قبل توسط یکی از کارشناسان فنی در زمان تست جاده ای این i3 رسانه ای شد و ب ام و نیز با پذیرش این مسئله، اعلام کرد که در راستای رفع آن اقدام می کند، اما ظاهرا تاکنون فراخوای برای حل این مشکل اعلام نشده است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato