سامسونگ می گوید در برابر شکایت اخیر هوآوی مقابله به مثل خواهد کرد

سامسونگ می گوید در برابر شکایت اخیر هوآوی مقابله به مثل خواهد کرد

رقابت هوآوی و سامسونگ به عنوان دو شرکت از بزرگترین تولید کنندگان تلفن هوشمند در جهان روز به روز سنگین تر و به حوزه های بیشتری کشیده می شود، از جمله شکایت اخیر شرکت چینی که اعتقاد دارد رقیب کره ای پتنت های مربوط به فناوری ۴G هوآوی را بدون اجازه مورد استفاده قرار داده است. اکنون نیز رییس بخش دارایی های معنوی سامسونگ اعلام کرده این شرکت قصد دارد از راه های مختلفی به مقابله با رقیب بپردازد، از جمله شکایت قضایی.

هوآوی در شکایتی که به دادگاه آمریکا تسلیم کرده می گوید سامسونگ ۱۱ پتنت مربوط به قابلیت های ۴G در تلفن های هوشمند این شرکت را نقض کرده و حالا بدون اینکه درخواستی برای توقف فروش این محصولات ارائه کرده باشد، می خواهد درصدی از میلیاردها دلار درآمد رقیب را به چنگ آورد. شرکت چینی پیشتر البته در وطن خود نیز شکایت مشابهی را به دادگاه شهر شنزن ارائه کرده بود.

هوآوی ضمناً می گوید در زمینه ی اعطای حق استفاده از فناوری های خود به دیگران سابقه ای طولانی دارد و بر همین اساس امیدوار است سامسونگ نیز به جای متوسل شدن به روش های غیر دوستانه، از راه صحیح برای حل این مشکل وارد شود. در پایان لازم است اشاره کنیم که دو شرکت درگیر، در مجموع حدود یک سوم از بازار تلفن های هوشمند جهان را در اختیار دارند (سامسونگ ۲۳.۲ درصد و هوآوی ۸.۳ درصد) و همین موضوع پرونده ی اخیر را به یکی دیگر از بزرگترین جدال های حوزه ی فناوری تبدیل می کند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato