کارت گرافیک GeForce GTX 1080 ایسوس از انویدیا ارزان تر اما قدرتمندتر است

هرچند تردیدی در مورد قدرت کارت گرافیک GeForce GTX 1080 وجود ندارد، اما همیشه تولید کنندگان سوم شخصی وجود دارند که با ایجاد تغییرات توان پردازشی این کارت گرافیک پرچمدار را باز هم بالاتر برده و نسخه ی شخصی سازی شده ی خود را از آن عرضه می کنند. ROG Strix GeForce GTX 1080 یکی از همین کارتهاست که توسط ایسوس ساخته شده و با فرکانس 1.76 گیگاهرتز (با امکان بوست تا 1.9 گیگاهرتز) عمل می کند، در حالی که این میزان در مدل ساخت انویدیا به 1.6 گیگاهرتز محدود است و تنها در نسخه ی اورکلاک شده می توانید به سرعت 1.78 گیگاهرتز (1.94 روی حالت بوست) دست یابید. البته باید بدانید که این میزان نحوه ی اجرای بازی ها را در نهایت تنها چند فریم بهبود خواهد داد، اما همان چند فریم می تواند نرخ اجرای بازی را روی رقم ایده آل نگاه دارد و به یک تجربه ی کاربری لذت بخش تر منجر گردد.

سازنده تایوانی البته به افزایش قدرت بسنده نکرده و حتی امکان تعیین رنگ چراغ های تعبیه شده روی این کارت گرافیک را نیز برای کاربر فراهم آورده است. علاوه بر این یک حالت مشابه رقص نور نیز برای سرگرمی بیشتر در نظر گرفته شده که بر مبنای موسیقی در حال پخش از کامپیوتر شما عمل خواهد کرد. ایسوس ضمناً ترکیبی از لوله های حرارتی و فن های اختصاصی خود را برای این کارت گرافیک در نظر گرفته که نسبت به نمونه ی مورد استفاده در انویدیا تا سی درصد خنک تر و بی صدا تر عمل می کنند.

اما جذاب ترین خصوصیت این کارت گرافیک می تواند قیمت آن باشد، در حالی که GTX 1080 ساخت انویدیا 699 دلار قیمت دارد، ایسوس مدل Strix را با رقم 620 دلار به فروش می رساند و این میزان در نهایت برای نسخه های اورکلاک شده به 640 دلار خواهد رسید، یعنی حتی با تهیه ی بالاترین مدل Strix باز هم می توانید اختلاف قیمت آن با محصول انویدیا را برای خرید یک بازی جدید صرف نمایید، البته پس از عرضه ی این محصول در تاریخ 15 خرداد.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟