نتایج تحقیقات بین المللی در مورد خودروهای مورد پسند بانوان

نتایج تحقیقات بین المللی در مورد خودروهای مورد پسند بانوان

کمپانی های بین المللی هر سال تحقیقات وسیعی در رابطه با سلیقه ی مشتریان خود به عمل می آورند و موضوع جنسیت یکی از اساسی ترین مباحث مورد بررسی شرکت هاست.

خودروسازان نیز از این قاعده مستثنی نیستند، چرا که زنان بیش از ۳۰ درصد جمعیت رانندگان دنیا را تشکیل می دهند و انتخاب بسیاری از مردان نیز به سلیقه و خواسته همسرانشان وابسته است.

بنابراین می توان یقین داشت که نظر بانوان تاثیر زیادی در میزان فروش خودروها دارد .

2016-mazda-cx5-v-hyundai-tucson-v-kia-sportage-comparison-107

طبق آمار به دست آمده از موسسه ی ماریتز سی ایکس دربین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ میزان فروش اس یو وی های کوچک شهری در میان زنان به خصوص زنان مجرد ۳۴ درصد افزایش داشته است.

جالب تر آنکه چنین افزایشی در بین مردان تنها ۲۲ درصد اعلام شده و به راحتی می توان نتیجه گرفت که زنان علاقه ی بسیار زیادی به کراس آورهای شهری دارند.

همچنین بر طبق آمار و نتایج بدست آمده، زنان توجه ویژه ی آنها به خودرو های ساخت آسیا دارند که عموما خودروهای پر زرق و برق، گران قیمت و اسپرتی نیستند.

2016-mazda-cx5-v-hyundai-tucson-v-kia-sportage-comparison-101

جیمز مالکرون، مدیر خدمات پژوهشی موسسه ماریتز سی ایکس در میشیگان در مصاحبه ای با بلومبرگ می گوید : « افزایش سطح درآمد و تحصیلات در کنار تاخیر در ازدواج و فرزند آوری موجب شده شماره زنان مجردی که خریدار خودرو هستند روز به روز افزایش یابد. »

آمار دیگری نیز از توجه زنان به رنگ خودرو حکایت می کند و بیشترین علاقه به ترتیب برای رنگ نقره ای ، بژ ، آبی  و زرد به ثبت رسیده که در مقابل مردان با بیشترین توجه به رنگ قرمز و مشکی در آمار دیده می شوند.

2016-mazda-cx5-v-hyundai-tucson-v-kia-sportage-comparison-102

البته در کشورهای آفتابی (مانند ایران) تمایل به رنگ های روشن به شکل چشمیگری بیش از رنگ های تیره است و رنگ های سفید، نقره ای و مشکی برای خودرو در سطح جهان از بیشترین مجبوبیت برخوردارند.

همچنین بر اساس نتایج آخرین تحقیقات سالانه، خودرو های مورد علاقه بانوان در سال ۲۰۱۵ به ترتیب اعبارت بودند از:

  • کیا اسپورتیج با ۵۷.۷ درصد
  • نیسان راگ با ۵۴.۶ درصد
  • هوندا cr-v با ۵۲ درصد
  • تویوتا یاریس با ۵۱.۹ درصد
  • تویوتا rav4 با ۵۱.۷ درصد

چنین انتخاب هایی نشان می دهد که بانوان عموما به خودروهای درون شهری سایز کوچک یا کراس اوور های اقتصادی و نسبتا کوچک تمایل دارند و طراحی محافظه کارانه و هماهنگ را بیشتر از طرح های شلوغ و اسپرت می پسندند.

جالب تر آنکه طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ در انگلیس انجام شد، اکثر بانوان خودروهای اسپرت را حتی برای همسران خود نیز نمی پسندیدند و رانندگان چنین خودروهایی را افرادی متکبر و خود رای می دانستند که جاده ها را نا امن می کنند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato