سازمان استاندارد تایید کرد؛ اکثر خودروهای تولیدی از حداقل کیفیت برخوردارند

بحث بر سر میزان کیفیت و چگونگی سنجش و اعلام آن در صنعت خودرو کشورمان تمامی ندارد.

روز گذشته پس از ماه ها عدم انتشار جداول کیفی از سوی سازمان استاندارد، سرانجام جداول مربوطه به شیوه رتبه بندی ستاره ای (مانند آنچه در خصوص هتل ها و رستوران ها شاهد هستیم) منتشر شد.

این درحالیست که در سال گذشته شاهد رده بندی کیفیت خودروها براساس نمره منفی بودیم که ظاهرا به مذاق خودروسازان و وزارت صنعت چندان خوش نیامد.

حتی حدود دو هفته قبل وزارت صنعت در خبری اعلام کرد که عدم انتشار جداول کیفیت خودروها به دلیل طولانی شدن پروسه اداری بوده است و این وزارتخانه خود راسا نیز پیگیر افزایش کیفیت خودروهای تولیدی است.

اما آنچه از نتایج گزارش منتشر شده بر می آید اینکه هیچ یک از خودروهای تولید داخل حتی در رده های قیمتی بالا نیز موفق به کسب تمامی پنج ستاره کیفیت نشده است و  خودروهای تولیدی یا مونتاژی در کشورمان در بهترین حالت سه ستاره را بدست آورده اند.

KEIFIAT-1

 از دیدگاه آماری بر اساس این گزارش 56 درصد خودروهای ساخت داخل در رده کیفی یک ستاره، 19 درصد، دو ستاره و 25 درصد در رده کیفی سه ستاره قرار گرفته‌اند.

سهم کمتر خودروهای 2 ستاره از 3 ستاره به خودی خود تعجب برانگیز و ابهام آفرین است اما نکته جالبتر آنکه براساس این نتایج رسمی بیش از نیمی از خودروهای تولیدی حداقل کیفیت ممکن (1 ستاره) دارند.

آیا در چنین شرایطی می توان به کاهش آمار تلفات جاده ای، کاهش هزینه گارانتی و خدمات پس از فروش و افزایش رضایت مندی مشتریان دلخوش بود؟

تمام این مسائل در حالی مطرح می شود که سازمان استاندارد رسما روش های تست فنی خودروها را اعلام نمی کند و ظاهرا اغلب ارزیابی های کیفی خود را بر اساس نتایج حاصل از آزمایشاتی استاتیکی انجام می دهد.

حال آنکه کیفیت خودروها اصولا به مسائل دینامیکی، تست های حرکتی نظیر قدرت مانور پذیری و ترمز و کیفیت قطعات فنی از نظر دوام در طولانی مدت مربوط می شود که برای ارزیابی  دقیق این مسائل به ابزارآلات پیشرفته و تست های دوام طولانی مدت در شرایط کنترل شده احتیاج است.

اما بعید است امکان و ابزار برگزاری چنین آزمون های پیچیده و دقیقی توسط سازمان استاندارد وجود داشته باشد.

malltina

مطالب مرتبط

ماجرای خودرو تماما ایرانی دانشگاه علم و صنعت چیست؟

چندی روزی است که بار دیگر موضوع خودرو ایرانی دانشگاه علم و صنعت داغ شده است، خودرویی که در سال 94 و براساس یک کار تحقیقاتی بر پایه پلت فرم رنو تندر شکل گرفته بود، حالا به عنوان محصولی رهایی بخش برای بازگشت نمونه ایرانیزه تندر 90 به خطوط تولیدی سایپا مطرح می شود، اما... ادامه مطلب

اخذ عوارض الکترونیکی از تمام آزادراه‌های کشور در سال 99

پرداخت عوارض به شکل سنتی در اتوبان ها، در حال تبدیل شدن به خاطره ای فراموش شده است و با تکنولوژی های جدید مدت هاست که نیازی به توقف و حرکت مجدد برای پرداخت عوارض از بین رفته است، خوشبختانه این رویه در کشورمان نیز سرانجام به مرحله اجرا رسیده و از روزهای پایانی اسفند... ادامه مطلب

تعرفه ارزیابی خسارات بیمه شخص ثالث اعلام شد؛ از 100 تا 200 هزار تومان در هر تصادف

حوادث رانندگی خواه و ناخواه رخ می دهند و معمولا خسارات مادی یا جانی قابل توجهی را نیز به دنبال دارند، صنعت بیمه نیز به همین دلیل شکل گرفته تا ریسک خسارات سنگین و غیر قابل جبران برای اشخاصی که ناخواسته درگیر حادثه ای می شوند را کاهش دهد.نام بیمه نامه ای که برای این... ادامه مطلب

علت تفاوت نرخ بیمه های بدنه چیست؟

با توجه به گفته های رئیس اداره نظارت بر بیمه خودرو های کشور، از آن جا که در رشته‌های بیمه‌ای به غیر از شخص ثالث تعرفه مصوب وجود ندارد شرکت‌های بیمه‌ای می‌توانند نرخ‌های متفاوتی را به بیمه‌گزار اعلام کنند.علی هدایت کار در این خصوص توضیح داد: «مشخصا در بیمه‌های بدنه نرخ حق بیمه تابعی از... ادامه مطلب

جریمه جدید پلیس برای مخدوش‌ کنندگان پلاک خودرو

در پی فراگیر شدن استفاده از دوربین های پلاک خوان در کشور، دستکاری پلاک خودروها توسط رانندگان متخلف نیز افزایش یافته است. به گفته سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی پلس تهران، در پی اجرایی شدن حلقه دوم طرح ترافیک (طرح کنترل آلودگی هوا) حتی شمار افرادی که مرتکب این تخلف می شوند نیز بیشتر شده... ادامه مطلب

نکات مهم و حیاتی در رانندگی آفرود

ما در فستیوال آفرود تویوتا در کشور آفریقای جنوبی بر سر یک دو راهی قرار داشتیم و آن این بود که آیا باید یک مسیر ساده را برای تست قابلیت‌های تویوتا هایلوکس خود برمی‌گزیدیم و یا اینکه به سراغ مسیری چالش‌برانگیز بر روی صخره‌های صعب العبور می‌رفتیم؟بالاخره تصمیم گرفتیم فرمان خودرو را به سوی مسیر... ادامه مطلب

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟