تحلیل ها نشان می دهد مایکروسافت و سونی امسال از لیست 12 تولید کننده ی برتر موبایل خارج خواهند شد

تحلیل ها نشان می دهد مایکروسافت و سونی امسال از لیست 12 تولید کننده ی برتر موبایل خارج خواهند شد

بر اساس تحلیل های موسسه ی IC Insights به نظر می رسد مایکروسافت و سونی امسال از لیست ۱۲ تولید کننده ی اول تلفن هوشمند در جهان خارج شوند. مبنای این تحلیل گزارش های اخیر است که نشان می دهد سونی در ۳ ماهه ی نخست سال جاری میلادی تنها ۳.۴ میلیون تلفن هوشمند به فروش رسانده و میزان فروش مایکروسافت نیز به ۲.۳ میلیون دستگاه کاهش یافته که اگر با همین روند ادامه پیدا کند در پایان سال رقم ۱۵ میلیون دستگاه را برای سازنده ثبت خواهد کرد.

تحلیل این موسسه نشان می دهد در سال جاری اختلاف زیادی بین بالا و پایین لیست ۱۲ تولید کننده ی برتر تلفن هوشمند وجود خواهد داشت و در حالی که ۷ شرکت افزایش ۶ درصدی را در پایان سال ۲۰۱۶ به ثبت خواهند رساند، این میزان برای ۵ شرکت باقی مانده ۲۹ درصد یا بالاتر خواهد بود.

در این لیست سامسونگ بار دیگر با ثبت آمار فروش ۸۱.۵ میلیون تلفن هوشمند، جایگاه نخست بزرگترین تولید کننده ی موبایل را در سه ماهه ی اول ۲۰۱۶ به خود اختصاص داده است. پس از شرکت کره ای نیز نام اپل به چشم می خورد که در بازه ی مشابه ۵۱.۶ میلیون دستگاه آیفون به فروش رسانده است و IC Insights پیشبینی می کند میزان افزایش فروش هر دو شرکت در مجموع در سال جاری اندکی کمتر از سال گذشته باشد.

اما در نهایت لازم است به نکته ی جالب لیست اشاره کنیم که از ۱۲ شرکت بزرگ تولید کننده ی تلفن هوشمند ۸ شرکت چینی هستند. هواوی در این میان رتبه ی سوم را به خود اختصاص داده، آپو در مقام چهارم است، شیائومی پنجم و در ادامه نیز نام ویوو، ZTE، لنوو، TCL و میزو به چشم می خورد.

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato