کشف اطلاعات تازه در کد سیرا؛ مک بوک پرو آتی از نوار تاچ OLED بهره می برد

کشف اطلاعات تازه در کد سیرا؛ مک بوک پرو آتی از نوار تاچ OLED بهره می برد

ماه گذشته گزارشی منتشر شد دال بر اینکه اپل در نظر دارد تغییراتی اساسی و جدی را در مک بوک پرو اعمال نماید و به عنوان مثال دکمه های فیزیکی فانکشن را با یک نوار تاچ OLED جایگزین نماید.

این شایعه با در نظر داشتن استانداردهای فعلی که مک بوک از آنها تبعیت می کند، بیش از اندازه سنت شکن به نظر می آید (و الهام بخش برخی رندرهای جالب هم بوده است) اما اخیرا شواهدی دال بر صحت داشتن این شایعه در کد macOS Sierra رویت شده که در واقع جدیدترین نسخه از سیستم عامل دسکتاپی اپل است و دو شب پیش در جریان کنفرانس WWDC معرفی گردید.

آنطور که در سایت ۹to5Mac به نقل از وبسایت فرانسوی MacGeneration آمده است، کد کشف شده در این سیستم عامل در برگیرنده اطلاعات جدیدی است که با عبارت kHIDUsage_LED مشخص شده اند. این بخش ها در برگیرنده مواردی نظیر kHIDUsage_LED_DoNotDisturb هستند؛ تنظیماتی که هم اکنون از طریق بخش System Preferences قابل دسترس است اما در صورت وجود یک دکمه اختصاصی بک لایت LED هم قطعا به کار می آیند.

اطلاعات دیگری که با همین مقدمه در کدهای سیرا آمده اند به دکمه های کپس لاک، خاموش و روشن کردن دوربین، دریافت تماس، فوروارد سریع، بی صدا کردن، نایت مُد، پاز و پلی، پخش از ابتدا و توقف یا استاپ اشاره دارند: کلیه کارکردهایی که دسترسی سریع به آنها می تواند مفید واقع شود.

کدهای سیرا همچنین از داده های ورودی بیومتریک یا زیستی نام برده اند که این نیز شایعه دیگری را تقویت می کند: اینکه مک بوک آپدیت شده همراه با اسکنر اثرانگشت Touch ID عرضه می گردد.

البته در هر دوی موارد، وجود این کد لزوما به معنای عرضه حتمی امکانات یاد شده نیست و صرفا شایعات مطرح شده قبلی تقویت خواهند شد. برای نمونه در سال ۲۰۱۳ میلادی، برخی منابع در نسخه بتای iOS 7 به این نکته اشاره داشتند که آیفون بعدی مجهز به حسگر اثرانگشت زیستی خواهد بود و این مساله چند ماه بعد و همزمان با عرضه آیفون ۵ اس تحقق یافت.

متاسفانه زودترین موعد برای دریافت خبرهای جدید در خصوص مک بوک جدید ماه سپتامبر (شهریور) است، یعنی زمانی که آیفون ۷ معرفی می گردد. تا آن زمان اما بهتر است که دلمان را به شایعاتی خوش کنیم که از این طرف و آنطرف منتشر می شوند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato