اموجی «تفنگ» به خاطر مخالفت اپل و مایکروسافت از لیست موارد تایید شده یونیکُد خط خورد

اموجی «تفنگ» به خاطر مخالفت اپل و مایکروسافت از لیست موارد تایید شده یونیکُد خط خورد

دوست داشته باشید یا خیر اموجی ها روز به روز بیشتر از گذشته به دایره لغات ما نفوذ می کنند و حتی می توان گفت که روش تازه ای را برای برقراری ارتباط میان افراد معرفی نموده اند. اما اگر پیشتر امیدوار بودید که از این طریق افکار خود در مورد تفنگ و شکار را به دیگران منتقل نمایید خبرهای خوبی برای شما نداریم.

یونیکُد، همان سازمانی که بر اموجی ها روی پلتفرم های مختلف نظارت دارد و پروسه انتخاب آنها را انجام می دهد اخیرا شکلک اسلحه را از لیست اموجی های جدید احتمالی حذف نموده است.

براساس مطلبی که در Buzzfeed منتشر شد، این تصمیم به دنبال جنبشی اتخاذ گردیده که رهبری اش را اپل (به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم یونیکد که حق رای هم دارد) بر عهده داشته است.

منابع مرتبط با این سایت اعلام کرده اند که اپل به کنسرسیوم یاد شده اعلام نموده از این آیکون روی پلتفرم های خود پشتیبانی نخواهد کرد و درخواست کرده که این تصویر به شکل اموجی در نیاید. دیگر غول های فناوری شامل مایکروسافت و گوگل هم از دیگر اعضای این کنسرسیوم هستند که حق رای دارند و هیجکدام ظاهرا اعتراضی به حذف این اموجی نداشتند. حتی گفته می شود که مایکروسافت نیز نسبت به افزوده شدن این اموجی اعتراض داشته است.

اسلحه ای که از آن یاد می کنیم بخشی از یک مجموعه تازه اموجی است که به مناسب المپیک ۲۰۱۶ طراحی شده و دربرگیرنده مواردی نظیر مدال، دستکش های بکس، دروازه و اشکال دیگری از این دست است. گفتنی است که اغلب این اموجی ها در لیست موارد تازه تایید شده از سوی یونیکد قرار دارند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato