در iOS 10 می توان اپلیکیشن های پیش فرضِ بدون استفاده را «پنهان» کرد؛ امکان حذف وجود ندارد

در iOS 10 می توان اپلیکیشن های پیش فرضِ بدون استفاده را «پنهان» کرد؛ امکان حذف وجود ندارد

هفته گذشته اپل در جریان کنفرانس توسعه دهندگان خود فاش ساخت که در جدیدترین نسخه از iOS می توان اغلب اپلیکیشن های داخلی این سیستم عامل را حذف نمود اما حالا، مشخص گردیده که صرفا امکان پاک کردن آیکون این نرم افزارها فراهم خوهد بود و خود آنها همچنان روی دستگاه لود می شوند.

Craig Federighi مدیر ارشد نرم افزاری این شرکت که در برنامه ای تحت عنوان تاک شو و با میزبانی جان گروبر حضور یافته بود، روشن نمود که iOS 10 اپلیکیشن های داخلی خود را به صورت کامل حذف نخواهد کرد و در مقابل آیکون مربوط به آنها را از روی صفحه هوم برداشته و داده های کاربر و برخی اطلاعات پشت صحنه ای که به آن اپ ها لینک اضافه می کنند را از بین می برد اما خود اپ حذف شده همچنان در موبایل شما باقی خواهد ماند.

این یعنی اگر بخواهید اپ را مجددا نصب نمایید دیگر نیازی به دانلود دوباره اش نخواهید داشت و صرفا با انتخاب دکمه Get یا «گرفتن» در اپ استور می توانید مجددا آن را به آیکون های خود اضافه نمایید.

آیا این مساله خیلی اهمیت دارد؟ نه واقعا! شرکت ساکن کوپرتینو اعلام داشته که تمامی اپ های داخلی اش کمتر از ۱۵۰ مگابایت فضا اشغال خواهند کرد که البته اگر با کمبود فضای ذخیره سازی روی موبایل خود روبرو باشید این مساله ممکن است اهمیت پیدا کند اما در اغلب مواقع زیاد هم مهم نیست.

البته اضافه نماییم انتشار این خبر که نمی توان با پاک نمودن برخی اپلیکیشن ها بر میزان فضای ذخیره سازی داخلی آیفون اضافه نمود (به خصوص با در نظر داشتن این نکته که شرکت مورد بحث هنوز هم مدل های ۱۶ گیگابایتی از تلفن هوشمند محبوب خود را به فروش می رساند) بسیار ناامیدکننده است اما بدترین بخش ماجرا اینجاست که همچنان باید فولدری تحت عنوان «اپ های پیش فرض» اپل را روی آیفون خود داشته باشیم که عموما به کار سازمان ها و کاربرانشان می آیند تا استفاده کنندگان عادی.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato