موتورولا طراح ارشد خود را از دست داد

موتورولا طراح ارشد خود را از دست داد

طراح ارشد موتورولا، شخصی که مسئول تیم طراحی موبایل موتو اکس در سال ۲۰۱۳ و ساعت هوشمند موتو ۳۶۰ در سال ۲۰۱۴ بود، پس از ۱۵ سال شرکت موتورولا را ترک می کند. «جیم ویکس» (Jim Wicks) در سال ۲۰۰۱ به موتورولا پیوست و پیش از آن، سابقه کار در شرکت های سونی و Sapient را در کارنامه خود داشته است.

آقای ویکس جز تیم مدیران ارشد موتورولا نیز به حساب می آمد و شخصی بود که حتی پس از خریده شدن بخش موبایل این شرکت توسط گوگل و سپس رسیدن آن به لنوو، باز هم این کمپانی را ترک نکرد.

امسال ولی شرایط به گونه دیگری در موتورولا پیش رفته و حتی مدیر عامل اش، «ریک اُستروله» هم قید آن را زد و با دریافت پستی در گوگل، به مانتین ویو نقل مکان کرده است. آقای ویکس نیز همین راه را در پیش گرفته و خبر می رسد که کار خود را در موسسه طراحی سگال (Segal Design Institute) ادامه خواهد داد.

بخش موبایل موتورولا که در زمانه ای نه چندان دور جز محبوب ترین شرکت های توسعه دهنده تلفن هوشمند بود، در سال های اخیر با کمپانی های گوگل و سپس لنوو ادغام شده و در حال حاضر می کوشد تا بازار کوچکی که برایش باقی مانده را حفظ کند.

اگرچه این شرکت که حالا دیگر بخشی از یک کمپانی چینی است، همچنان اجازه دارد تا از نام Moto برای محصولات خود بهره گیرد و اخیراً تلفن هوشمندی موسوم به Moto Z را عرضه کرده که یک روند طراحی غیر مرسوم را در پیش گرفته، اما حقیقت این است که آینده چندان مشخصی در برابر آنچه از بخش موبایل موتورولا باقی مانده، وجود ندارد.

همانگونه که ذکر شد، این دومین شخص کلیدی است که در سال جاری موتورولا را ترک می گوید و در حال حاضر آنچه برای شرکت مذکور باقی مانده، نیمی از نام خود در محصولات جدیدش است: Moto.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato