ورایزن و تلاش برای توسعه استانداردهای سرویس وایرلس 5G با همکاری کره ای ها

شاید جای تعجب زیادی نداشته باشد که بشنویم اپراتور مخابراتی ورایزن در تلاش است تا نقشی اساسی در توسعه استانداردهای سرویس وایرلس ۵G ایفا کند. این کمپانی بزرگ آمریکایی اخیراً قراردادی با شرکت Korea Telecom امضا نموده تا هر دو در کنار یکدیگر، تکنولوژی مورد نیاز برای توسعه استانداردهای سرویس وایرلس ۵G را تشخیص و توسعه دهند.

این خبر در حالی منتشر شده که اپراتورهای ورایزن و نیز AT&T و Sprint تا به امروز تست های اولیه خود برای راه اندازی سرویس ۵G را به عمل آورده اند. برای مثال اوایل ماه جاری میلادی، کمپانی Sprint تکنولوژی ۵G را طی تورنومنت فوتبالی در سانتا کلارا تست کرد و توانست به سرعت دانلود ۲ گیگابیت بر ثانیه دست یابد.

اگرچه خبر توافق جدید ورایزن و Korea Telecom امروز به گوش رسیده اما قرارداد همکاری این دو، در روز جمعه بین «لوئل مک آدام» (Lowell McAdam) از ورایزن و رییس هیئت مدیره Korea Telecom، یعنی «هوانگ چانگ-ژیو» (Huang Chang-gyo) امضا شده شده بود. آقای هوانگ معتقد است که دستیابی به استانداردهای ۵G کاری نیست که توسط یک کمپانی یا یک کشور امکان پذیر باشد و قرار داد میان Korea Telecom و ورایزن به همین جهت امضا شده.

اگرچه اکثر اپراتورها انتظار دارند تا سرویس ۵G در زودترین زمان ممکن، سال ۲۰۲۰ میلادی شروع به کار کند، Korea Telecom می گوید که قابلیت های ۵G را به المپیک زمستانی پیونگ چانگ در سال ۲۰۱۸ خواهد آورد. بنابر توافق های صورت گرفته، ورایزن و Korea Telecom روی افزایش سرعت ارتباط مخابراتی نسل جدید کار خواهند کرد و به کمپانی کره ای کمک خواهد شد تا به هدف خود در سال ۲۰۱۸ برسد.

ناگفته نماند که ورایزن اولین اپراتور آمریکایی بود که سرویس ۴G LTE را در اختیار مشتریانش گذاشت و حالا امیدوار است که با ۵G و سرعتی تا صد برابر بیشتر از ۴G LTE، یکبار دیگر موفقیت قبلی خود را تکرار کند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟