مایکروسافت و پرداخت جریمه ۱۰ هزار دلاری به یک کاربر، برای آپدیت اجباری به ویندوز ۱۰

شخصی در کالیفرنیای ایالات متحده از مایکروسافت برای نصب خودکار ویندوز ۱۰ بر روی کامپیوترش که مجهز به ویندوز ۷ بوده شکایت کرده و دادگاه نیز شرکت سازنده ویندوز را محکوم به پرداخت جریمه ای ۱۰ هزار دلاری به وی نموده است.

این شخص در یک آژانس مسافرتی کار می کند و کامپیوتر محل کارش به شکل خودکار آپدیت ویندوز ۱۰ را آغاز می کند اما این بروز رسانی به شکل صحیح انجام نمی شود و رایانه شخص مورد اشاره در ادامه با مشکلاتی همراه می گردد. این خانم که «تری گلدشتاین» نام دارد، می گوید: «تا کنون اسم ویندوز ۱۰ را هم نشنیده بودم. هیچ کس از من سوال نکرد که اصلاً می خواهم آپدیت کنم یا خیر.»

وی با بخش پشتیبانی مایکروسافت نیز تماس می گیرد اما مشکلش حل نمی شود و به همین دلیل، تصمیم می گیرد از شرکت یاد شده برای زیانی که به او وارد شده شکایت کند. گفته می شود که مایکروسافت پس از این ماجرا، رویکرد خود در خصوص نحوه بروز رسانی ویندوز ۱۰ را تغییر داده تا در آینده باز هم با چنین شکایاتی مواجه نگردد.

در ماه فوریه سال جاری میلادی، پیشنهاد بروز رسانی به ویندوز ۱۰ برای کاربران رنگ و بوی تازه ای به خود گرفت. مایکروسافت در رایانه های مجهز به سیستم عامل ویندوز ۷ یا نسخه های بالاتر، فایل های مورد نیاز برای آپدیت به ویندوز ۱۰ را از طریق «Windows Update» و بدون کسب اجازه از کاربر دریافت می کرد.

در ماه مارس، برخی کاربران اظهار کردند که ویندوز ۱۰ بدون اجازه آنها شروع به نصب شدن روی کامپیوترهایشان کرده است. این مسئله حتی در پخش زنده یک برنامه تلویزیونی مرتبط با هواشناسی ظاهر شد و موجب تمسخر این اقدام مایکروسافت گشت.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟