نینتندو امیدوار بود فروش Wii U از مرز 100 میلیون دستگاه بگذرد

نینتندو امیدوار بود فروش Wii U از مرز 100 میلیون دستگاه بگذرد

داستان عملکرد ضعیف Wii U نسبت به جد خود را تاکنون بارها شنیده اید. فکر کنیم با وجود موفقیت های Wii هیچ کس نمی توانست چنین شکستی را برای کنسول نسل هشتمی نینتندو پیشبینی نماید. اگر اطلاعاتی که چند ماه پیش آمده را در نظر گرفته و کمی آن را بروزرسانی کنیم، Wii U هم اکنون حدود پانزده میلیون فروخته است.

این آمار و ارقام در صورتی جالب تر می شوند که بدانیم نینتندو انتظار داشت فروش این کنسول به ۱۰۰ میلیون برسد. بر اساس گفته Kimishima، ریاست کنونی نینتندو، مشکلات پیرامون فروش Wii U به مشتریان به پیش از عرضه پلتفرم در سال ۲۰۱۲ باز می گردد:

در یک جلسه ای که داشتیم، بعضی ها پیشبینی کردند Wii U می تواند فروش خود را به ۱۰۰ میلیون دستگاه برساند. ریشه اصلی این تفکر از موفقیت های Wii نشات می گرفت و انتظار می رفت تا Wii U آن را تکرار کند. تا زمانی که Wii به عملکرد خوب خود ادامه می داد ما باید نظر مردم را به Wii U جلب می کردیم، و این کار ساده ای نبود.

چالش ها برای تبلیغ Wii U از همان ابتدا آغاز شد. Kimishima نگران میزان ارتباط مردم با ویژگی های کنسول بود، همانند GamePad که به اعتقاد میاموتو، خالق افسانه ای زلدا و ماریو، کار نینتندو را سخت تر می کرد. ژاپنی ها امیدوارند تا برای NX این اتفاق نیافته و مشکلاتی که آن ها پیش از عرضه Wii U داشته اند، تکرار نشود.

نکته جالب اینجاست همچنان شاهد اطلاعات دقیقی از NX نیستیم، در صورتی که این کنسول کمتر از یک سال دیگر به بازار عرضه خواهد شد. همین عامل می تواند کار نینتندو برای جذب مشتری را سخت تر از همیشه نماید. از طرفی توضیح چگونگی عملکرد کنسول به بهترین شکل ممکن خود یکی از بزرگترین مشکلات کمپانی ها هست. این موضوع برای نینتندو هم بیشتر به چشم می آید.

Legend-of-zelda

چون آن ها همیشه به خلاقیت های سخت افزاری در کنسول های خود اهمیت زیادی می دهند. البته این تمام ماجرا نیست. Hirokazu Shinshi، مدیریت تولد نینتندو، در ادامه به افزایش رشد تولید محصولات و ماهیت پیچیده ساخت دستگاه های نینتندو اشاره کرد.

همان طور که می دانید این افزایش هزینه ها به ساخت بازی ها هم سرایت کرده. بنابراین نینتندو امیدوار است تا موفقیت های NX موجب شود تا این کمپانی برای تولید سخت افزار و نرم افزار ها دست به ریسک بیشتری بزند. طبیعتا مقصود از این ریسک، ارائه خلاقیت هایی است که بازار تاکنون نمونه های مشابه را به خود ندیده. میاموتو پیرامون این قضیه گفت:

موفقیت های بزرگی که در بعضی زمینه ها به دست می آیند می توانند عناوین شکست خورده را پوشش داده و به ما اجازه دهند تا دوباره دست به ریسک بزنیم. هدف اولیه ما این است تا بازی را بسازیم که فروش خود را به حدود یک تا دو میلیون برساند. طبیعتا نمی توانیم با انتشار یک عنوان روی ژاپن و فروش ۳۰۰ هزار نسخه ای پاسخ گوی هزینه های خود باشیم. پس نگاه اصلی ما به بازار جهانی است.

نینتندو در گذشته قول داده بود تا هنگام انتشار NX شاهد عناوین بزرگی خواهیم بود. بیش از این می دانیم آن ها  The Legend of Zelda: Breath of the Wild را برای این کنسول در نظر گرفته اند. باید منتظر اطلاعات بیشتر باشیم. بد نیست بدانید NX مارس سال آینده عرضه خواهد شد. شایعات نشان می دهند پلتفرم جدید نینتندو که به نظر می رسد ترکیبی از یک کنسول دستی و خانگی هست، قدرتی برابر پلی استیشن نئو دارد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato