مرسدس بنز با ساخت یک خودروی بسیار سریع به جنگ تسلا می رود [شایعه]

مرسدس بنز با ساخت یک خودروی بسیار سریع به جنگ تسلا می رود [شایعه]

در هفته های اخیر خبری در رسانه ها منتشر شد که مبنی بر آن نمایشگاه خودروی پاریس امسال شاهد یک مهمان ویژه از اشتوتگارت خواهد بود.

طبق این خبر کمپانی مرسدس بنز قصد دارد یک شاسی بلند کاملا الکتریکی را در ماه اکتبر به جهانیان معرفی کند. حال از یک منبع استرالیایی گزارش دیگری رسیده که بر اساس آن مرسدس بنز احتمالا با ارایه یک کانسپت چهار در به جنگ مستقیم با تسلا مدل S خواهد رفت.

2015_mercedes-benz_f015_luxury_in_motion_28_1920x1080

از آنجایی که این کمپانی پیشتر از برنامه های خود برای رویارویی با تسلا خبر داده بود، حدس و گمان ها در این باره قوت بیشتری به خود گرفته و احتمال حضور یک سدان برقی دیگر با نشان مرسدس بنز در نمایشگاه پاریس بیشتر شده است.

mercedes-benz_f015_interior-2-100539060-orig

بر اساس صحبت های یورگن شنک (Jurgen Schenk) مدیر یکپارچگی سیستم های  E-Drive مرسدس بنز، پیشرانه تمام الکتریکی این مدل عملکردی بسیار سطح بالا خواهد داشت.

شنک با خاطرنشان کردن این جمله که "ما چیزی را ارایه خواهیم کرد که اگر با سایر محصولات مرسدس بنز مقایسه شود، جزو سه محصول برتر خواهد بود" از توانایی های بالای محصول آتی خبر داد.

mercedes-f015-1200-2

همچنین در پاسخ به سوال دیگری در مورد عملکرد خودروی مورد بحث او گفت که "آن در ۱۰۰ متر اول بسیار بسیار سریع است. رقابت در مسافت ۲ مایلی نیز همانند مسابقه با یکی از محصولات AMG خواهد بود.

" شنک با بیان این که این خودرو حتی در نمونه های اولیه نیز به طرز خطرناک و سرسام آوری سریع خواهد بود، انتظارات را بیش از پیش بالاتر برد.

mercedes-benz_f015_interior-100539058-orig

کانسپتی که در نمایشگاه پاریس به نمایش گذاشته می شود، به نمونه تولیدی بسیار نزدیک بوده و در واقع پیش نمایشی از نسخه نهایی خواهد بود.

میزان پیمایش مسافت با یک بار شارژ نیز رقمی در حدود ۵۰۰ کیلومتر عنوان شده که از برد ۴۰۰ کیلومتری تسلا مدل S بیشتر است.

Mb Logo

برخلاف روال سال های گذشته ظاهرا مرسدس بنز برنامه ای برای شکست تسلا مدل S در پیست معروف نوربرگ رینگ ندارد.

یورگن شنک با تایید ضمنی این مساله افزود هدف ما توسعه اتومبیلی است که با خصوصیات اسپورت توانایی حمل حداکثر سرنشین ممکن را داشته باشد و قرار نیست که در پیچ ها عملکردی سریع از خود نشان دهد.

mercedes-benz_f015_concept_touchscreen_interior-100539062-orig

حرکت مرسدس بنز به سمت خودروهای الکتریکی نمونه ای از پاسخ دیر هنگام آلمان ها به ظهور تسلا مدل S در سال ۲۰۱۲ می باشد. آئودی دیگر خودروساز آلمانی با توسعه و معرفی شاسی بلند e-tron در سال ۲۰۱۸ وارد این عرصه خواهد شد؛ پورشه نیز قصد دارد کانسپت زیبای Mission E را از سال ۲۰۲۰ وارد خیابان ها کند.

mercedes-benz_f015_interior-2-100539060-orig

به هر ترتیب در آینده نزدیک کمپانی آمریکایی تسلا خود را باید برای مقابله با ارتشی قدرتمند از آلمان آماده کند؛ نبردی که این بار در عرصه خودروهای برقی رخ خواهد داد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato