بررسی موضوع لو رفتن اطلاعات مشترکین اپراتور دوم تلفن همراه در مجلس

بررسی موضوع لو رفتن اطلاعات مشترکین اپراتور دوم تلفن همراه در مجلس

بررسی موضوع لو رفتن اطلاعات مشترکین اپراتور دوم تلفن همراه در مجلس

موضوع افشای اطلاعات نزدیک به ۲۰ میلیون مشترک ایرانسل تازه داشت به فراموشی سپرده می شد که کمیته ی ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس دوباره آن را تازه کرده است. اگر خاطرتان باشد چندی پیش مشخصات و اطلاعات میلیون ها کاربر اپراتور دوم تلفن همراه از طریق یک ربات تلگرام در اختیار عموم قرار گرفت. ربات تلگرامی مذکور مسدود شد و وزیر ارتباطات در صحن علنی مجلس ریشه ی ماجرا را به لو رفتن دیتابیس مشترکان این اپراتور در چند سال پیش نسبت داد. خود اپراتور مورد نظر نیز در بیانیه ای موضوع افشای اطلاعات مشترکین خود را انکار و اساساً مسئله را به رقابت تخریب گرانه ی دیگر اپراتور ها در آستانه ی اجرایی شدن طرح ترابردپذیری نسبت داد.

اکنون، رئیس کمیته ی ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس گفته است پرونده ی افشای اطلاعات مشترکان اپراتور تلفن همراه در مجلس بررسی خواهد شد و اپراتور مربوطه و وزارت ارتباطات باید در این زمینه پاسخگو باشند.

رمضانعلی سبحانی فر با اشاره به آغاز به کار کمیته ی ارتباطات و فناوری اطلاعات در مجلس دهم، بررسی پرونده ی افشای اطلاعات مشترکان اپراتور دوم تلفن همراه را اولویت این کمیته عنوان کرده است.

سبحانی فر اظهار داشته است که پس از تعطیلات هفته ی آینده ی مجلس، چگونگی افشای اطلاعات مشترکان ایرانسل در دستور کار و بررسی قرار خواهد گرفت. وی در ادامه افزوده است: «در این زمینه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مسئولان اپراتور و پلیس فتا می خواهیم تا در جلسه ای در کمیته ی ICT حضور یابند و در مورد این موضوع و زوایای مختلف آن توضیح دهند».

رئیس کمیته ی ICT مجلس اذعان داشته تاکنون در مورد چگونگی افشای اطلاعات مشترکان از طریق ربات تلگرامی توضیحی از سوی مسئولان داده نشده است. سبحانی فر تصریح کرده است باید خسارات وارد شده به مشترکان و میزان اطلاعات افشا شده برآورد شود.

وی تأکید کرده است: «در اولین فرصت، در نیمه ی اول مردادماه، این موضوع را با هدف برطرف کردن نگرانی مشترکان تلفن همراه پیگیری خواهیم کرد».

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل