هکرها تهدید کردند که سرورهای پوکمون گو را در تاریخ 11 مرداد از دسترس خارج می کنند

هکرها تهدید کردند که سرورهای پوکمون گو را در تاریخ 11 مرداد از دسترس خارج می کنند

هکرها تهدید کردند که سرورهای پوکمون گو را در تاریخ 11 مرداد از دسترس خارج می کنند

گروه هکری به نام Poodlecorp به تازگی تهدید کرده که بازی محبوب و واقعیت افزوده پوکمون گو را در تاریخ یکم آگوست (برابر با ۱۱ مرداد ماه) مورد حمله گسترده «محروم سازی از سرویس» (یا همان DDoS) قرار خواهد داد؛ آن هم در حالی که بازی پوکمون گو علی رغم محبوبیت فراوانش میان گیمرها، همین حالا هم از سرورهای بسیار ضعیفی بهره می برد.

یکی از اعضای گروه Poodlecorp در بیانیه ای عجیب گفته است: «ما سرورها را به حالت آفلاین در می آوریم چون الان بازی بسیاری محبوب است و کسی نمی تواند جلویمان را بگیرد. این کار را می کنیم چون می توانیم، هیچکس نمی تواند جلویمان را بگیرد و ما صرفاً از هرج و مرج خوشمان می آید. ما تاریخ ۱ آگوست را انتخاب کرده ایم تا وقت کافی برای استراحت داشته باشیم و به چیزی اهمیت ندهیم.»

این گروه برنامه دارد تا سرورها را برای مدتی بیشتر از ۲۰ ساعت از دسترس خارج نماید و برای تحقق این هدف خود، از همان متود هک های قبلی که مسئولیت شان را گردن گرفته بود استفاده خواهد کرد: یعنی بهره گیری از یک «بات نت» عظیم که ۶۰۰ هزار دستگاه، از دیوایس های ضبط تصویر دیجیتال گرفته تا سرورهای اختصاصی را در خود جای می دهد.

گذشته از حمله یکشنبه همین هفته به سرورهای پوکمون گو، گروه Poodlecorp مسئولیت هک شدن اکانت چند فعال وب سایت یوتوب و برخی از سرورهای بازی League of Legends را نیز به کمک همین «بات نت» برعهده گرفته است؛ ابزاری که به ادعای گروه مورد اشاره، ارزشی به مراتب بیشتر از تمام استودیوی Niantic Labs، توسعه دهنده بازی Pokemon Go دارد.

این که چرا گروه Poodlecorp می خواهد چنین بازی ویدیویی محبوبی که باعث سرگرمی میلیون ها نفر در سراسر جهان شده را هک کند، سوالی است که پاسخی برای آن وجود ندارد. اما به نظر می رسد که در دنیای دیجیتال امروزی، «چون می توانیم و هیچکس نمی تواند جلویمان را بگیرد» دلیلی منطقی به شمار می رود. در هر صورت، اگر شما هم از علاقه مندان پوکمون گو هستید خودتان را آماده کنید که احتمالاً در روزهای ۱۱و ۱۲مرداد امکان دسترسی به آن وجود نداشته باشد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل