موبایل Moto Z Force موتورولا از تست DxOMark سربلند بیرون آمد

موبایل Moto Z Force موتورولا از تست DxOMark سربلند بیرون آمد

چندی پیش موتورولا از موبایل پرچمدار Moto Z Force رونمایی کرد که با دوربینی 21 مگاپیکسلی به همراه قابلیت لرزشگیر تصویر اپتیکال، گشادگی دهانه لنز f/1.8، اندازه پیکسل 1.12 میکرونی و فوکوس خودکار لیزری به دست مشتریان می رسد. به صورت تئوری، تمام این مشخصات بسیار قدرتمند جلوه می کنند و به نظر می رسد که دوران استفاده از دوربین های میان رده در پرچمداران Moto به پایان رسیده باشد.

اما حالا وب سایت DxOMark که شهرت زیادی در تست دوربین های موبایل دارد، عملکرد دوربین Moto Z Force را بررسی نموده و مجموع امتیاز بسیار خوب 87 را به آن اختصاص داده است. DxOMark بخش عکس برداری و فیلم برداری Moto Z را به صورت جداگانه بررسی کرده و به ترتیب، نمرات 87 و 86 را به آنها اهدا نموده؛ این بدان معناست که موبایل مورد اشاره، یکی از بالاترین نمرات موجود در این وب سایت را دریافت کرده است.

moto_z_force_DXO_detail

با توجه به این موضوع، Moto Z Force حالا بعد از HTC 10 و گلکسی اس 7 اج سامسونگ، به همراه موبایل های گلکسی اس 6 اج پلاس و اکسپریا Z5 سونی، در جایگاه سوم قرار گرفته است. بیش از هرچیز، DxOMark قابلیت ثبت جزییات از سوی سنسور 21 مگاپیکسلی Z Force را مورد تحسین قرار داده و می گوید که یکی از بهترین اسمارت فون های حال حاضر جهان از این منظر به شمار می ورد.

مضاف بر این، DxOMark یکی دیگر از قابلیت های برجسته Z Force را در حالت «HDR» آن می داند که به خوبی کار کرده و به سنسور دوربین، دامنه داینامیک بسیار خوب و وایت بالانس قابل تحسینی بخشیده است. گفته می شود که اسمارت فون پرچمدار موتورولا، در محیط های باز و با دسترسی به نور کافی، تصاویر فوق العاده ای ثبت می کند و در شرایط هایی که نور کمتری وجود دارد هم عملکرد مطلوبی از خود به جای می گذارد؛ در واقع این گشادگی دهانه لنز f/1.8 و قابلیت لرزشگیر تصویر آن هستند که به ثبت تصاویر مناسب در شرایط کم نور کمک می کنند.

moto_z_force_DXO_hdr2

شاید یکی از قابلیت های جالب Moto Z Force، امکان کاهش سرعت شاتر تا 1.10 ثانیه با هدف جذب نور بیشتر قبل از ثبت تصویر در شرایط کم نور باشد. با این همه، تیم DxOMark امتیاز نسبتاً پایین 79 را به فلش دوربین Z Force اختصاص داده.

اما در بخش فیلمبرداری، گفته شده که Moto Z Force همان قابلیت های خوب عکاسی را به نمایش می گذارد. البته تیم DxOMark پی برده که فوکوس خودکار در هنگام فیلم برداری، با سرعت کمتری عمل می کند و رنگ ها هم به خوبی از یکدیگر تفکیک نمی یابند؛ خصوصاً در شرایط کم نور. ناگفته نماند لرزشگیر تصویر در این بخش هم به کمک کاربر می آید از لرزیدن صفحه هنگام حرکت جلوگیری کند.

در مجموع، دوربین Z Force هم در عکس برداری و هم در فیلم برداری، عملکرد بسیار خوبی از خود به جای گذاشته و دریافت امتیاز کلی 87 از سوی DxOMark احتمالاً خیال بسیاری از دوست داران این موبایل ماژولار را نسبت به قابلیت های دوربین آن راحت می کند.

moto_z_force_DXO_artefacts moto_z_force_DXO_texture_noise moto_z_force_DXO_photo_spider_still moto_z_force_DXO_video_spider

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.