جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

۹ توصیه مفید برای بهبود فرهنگ شرکت شما [بخش دوم و پایانی]

فرهنگ هر شرکت، به عقیده ی بسیاری همان عاملی است که می تواند در جذب استعداد های ناب بازار کار و دستیابی به موفقیت های چشمگیر، انگیزه های مالی را پشت سر بگذارد. در بخش اول این مطلب نظرات ۵ نفر از اعضای انجمن کارآفرینان جوان در مورد فرهنگ شرکت و آن دسته از ویژگی هایی که رضایت بیشتری برای کارکنان به ارمغان می آورند را از نظر گذراندیم. نظرات این پنج نفر به این ترتیب بوده است:

  1. استفاده از ارزشیابی های کوچک دوره ای
  2. حمایت از رشد و رؤیاهای کارکنان
  3. تبعیت از مورد بالا و لذت بردن از کار
  4. بها دادن به موفقیت ها
  5. تنوع بخشیدن به کار

حال در بخش دوم و پایانی، به نظر ۴ نفر دیگر از اعضای این انجمن در خصوص موضوع فرهنگ و تأثیر آن در بالا نگه داشتن روحیه، رضایت و انگیزه ی کارکنان می پردازیم:

۶- شفافیت از روز اول

شرادا آگاروال، مؤسس و مدیر ارشد استراتژی Context Media می گوید: وقتی شروع به کار کردیم به ما گفته شده بود مراقب مسائلی که با کارمندان و ذینفعان شرکت خود در میان می گذاریم باشیم. با این وجود ما در ارتباطات خود خیلی شفاف و روراست عمل می کنیم. هیچ چیز را محرمانه نگاه نداشتیم و هیچ اطلاعاتی را از کسی مخفی نکردیم.

این کار باعث شد کارکنان ابتدایی ما نه تنها احساس کنند نقش بسیار مهمی در رشد و توسعه ی شرکت دارند، بلکه بتوانند مخالفت ها و پیشنهاد های خود را در جهت ارائه ی راهکار های بهتر برای رسیدن شرکت به اهدافش ابراز کنند. آنها برای مؤسسین شرکت احترام خاصی قائل می شدند، چون نه تنها تصمیم های ما را می دیدند، بلکه شاهد نحوه ی انجام این تصمیم گیری ها نیز بودند.

به این ترتیب حتی مواقعی که با شکست مواجه می شدیم نیز از حمایت آنها برخوردار بودیم و روحیه شان کمک می کرد سریع خودمان را جمع و جور کنیم. تک تک کارکنان ما خود را در تمام تصمیم گیری ها سهیم می دانستند و نهایت تلاش خود را برای به نتیجه رساندن آنها می کردند چون هیچگاه خود را از شرکت جدا نمی دیدند.

۷- ورزش گروهی

کوان صابر، مدیرعامل Fig می گوید: هر جمعه در میان، یکی از اعضای تیم رهبری ورزش گروهی ما را بر عهده می گیرد. ما تا کنون تنیس، بسکتبال، یوگا، و کراس فیت بازی کرده ایم و حتی تا حدودی با ورزش های رزمی مختلف نیز آشنا شده ایم. به این ترتیب ناخواسته در کنار هم ریسک کرده ایم و کار های تازه انجام داده ایم، در مورد بهبود زندگی خود بحث و گفتگو کرده ایم و لحظات شاد زیادی با هم داشته ایم.

مزایای ورزش گروهی همراه با آسیب پذیری ها، رفاقت ها و لحظات خوش همراهش، رضایت کلی تیم ما را بالا برده است.

۸- حق ابراز عقیده برای اعضای تیم

جرمی هیچکاک، مدیرعامل Dyn در این باره می گوید: هر کسی وقتی عبارت «فرهنگ شرکت» به گوشش می خورد فکرش به سمت میز پینگ پنگ و چیزهایی از این دست می رود. این جور چیزها جالب اند، اما تا وقتی فضای کاری مناسب برای استفاده از آنها را فراهم نکرده باشید نتیجه ای در بر نخواهند داشت. چگونه می توان این فضا را به وجود آورد؟ با حق اظهار نظر دادن به افراد.

وقتی دفتر جدیدمان را می ساختیم، خیلی مهم بود که نظر و ایده های کارکنان خود را در این مورد بدانیم. پیش از آنکه در سال ۲۰۱۱ به دفتر جدیدمان نقل مکان کنیم، نسخه ای داخلی از Pinterest داشتیم که هر کس می توانست ایده ها و عکس هایی که فکر می کرد باید در دفتر جدید مد نظر قرار گیرند را روی آن قرار دهد.

اما به عنوان نکته ی نهایی، اگر بر اساس بازخور های دموکراتیک تصمیم گیری می کنید، باید شفافیت داشته باشید. اعضای تیم شما تا زمانی به این سیستم اعتماد می کنند که حس کنند فرایند های آن منصفانه هستند.

۹- تبلور مأموریت شرکت در زندگی روزمره

الکس چمبرلین، مؤسس EZFingerprints می گوید: چیزی که حاضرم روی اثربخش بودنش قسم بخورم این است که هر روز مأموریت شرکت خود را زندگی کنید. اغلب اوقات افراد به این دلیل به تیم یا استارتاپ شما می پیوندند که کار متفاوتی انجام می دهید؛ یعنی کس دیگری تا به حال این کار را نکرده است. از دست دادن این موهبت به از دست رفتن استارتاپتان منجر خواهد شد؛ باید هر روز مأموریت خود را زندگی کنید.

مأموریت ما هم همین است. هر کسی که به تیم ما ملحق شده به این مأموریت باور دارد. ما هر روز تلاشمان را در جهت انجام مأموریت خود انجام می دهیم و آن را به پیش می رانیم؛ همین است که اعضای تیم ما را خوشحال نگه می دارد.

مطالب مرتبط

نقش تعیین کننده سرعت در موفقیت استارتاپ ها؛ چابکی استارتاپی یعنی چه؟

یکی از اشتباهاتی که کارآفرینان بی تجربه به اعتراف متخصصین امر بار ها و بار ها تکرار می کنند، کُندی بیش از اندازه است. اما سرعتی که برای راه اندازی یک استارتاپ از آن صحبت می کنیم آنقدر که به در اختیار داشتن منابع ضروری وابسته است، به اولین بودن در بازار وابستگی ندارد. کارآفرینان تازه کار... ادامه مطلب

اعمال فشار بر استارتاپ های فین تک به جای تعامل، در درازمدت به نفع هیچ کس نیست

یکی از حوزه های بسیار پر آتیه و تشنه ی نوآوری در زیست بوم کسب و کار های کشورمان حوزه ی موسوم به فین تِک یا کسب و کار های نوپای فناوری محور و فعال در حوزه ی خدمات مالی است. حوزه ی مالی در کشور ما سال هاست بنا به شرایط و ضوابط، محیط بسته... ادامه مطلب

تاک لو می گوید آینده شتاب دهنده ها در گرو این ۳ تغییر است

آیا شتاب دهنده ها هنوز بهترین راه برای پرورش استارتاپ ها هستند؟ تاک لو، که پیش از این مدیر Techstars، یکی از پرآوازه ترین برنامه های شتابدهی در جهان بوده است، اعتقاد دارد شتاب دهنده ها باید برای آنکه کاربرد خود را حفظ کنند باید تغییر کنند. او در مطلب تازه ای که در London... ادامه مطلب

۸ هزینه گزاف استارتاپی که در عمل ارزشش را دارند

بسیاری از کارآفرینان اعتقاد دارند اتکا به سرمایه ی شخصی بهترین راه برای راه اندازی یک شرکت است و به شما آزادی عمل می بخشد. در غیر این صورت مجبور می شوید بابت کوچک ترین هزینه ها به سرمایه گذار خطرپذیر یا انجل خود گزارش بدهید. با این وجود، رفتن زیر بار برخی هزینه ها در ابتدای راه... ادامه مطلب

نگاهی آماری به عملکرد اسنپ در تولد ۲ سالگی

بیشتر کاربرانی که با دنیای تکنولوژی آشنایی دارند و از سرویس های به روز آن استفاده می کنند، «اسنپ» را هم می شناسند که در واقع نخستین سرویس درخواست تاکسی آنلاین در ایران به شمار می رود. اسنپ امروز به مناسبت تولد دو سالگی اش، کنفرانسی در تهران برگزار کرد و آمار و ارقام جالبی... ادامه مطلب

سامسونگ می خواهد از این پس فرهنگ یک استارتاپ را در پیش بگیرد

سامسونگ می خواهد که فرهنگ کاری میان کارکنانش را به شکلی تغییر دهد که ضمینه ساز نوآوری های بیشتر باشد. در همین راستا کره ای ها اعلام داشته اند که قصد دارند به هر نحو ممکن دیوان سالاری فعلی در ساختارهای شرکت شان را تقلیل داده و کوشش نمایند فرهنگ حاکم در استارتاپ ها را میان اعضای خود رواج... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x