معرفی بازی دلاور؛ پیش به سوی آزادی

معرفی بازی دلاور؛ پیش به سوی آزادی

به نظر می رسد سندرم بازی های تابستانی این بار با شمایل دیگری به بازار داخلی هم سرایت کرده است. اگر از مخاطب های صنعت گیمینگ باشید، حتما می دانید سه ماه تابستان عناوین بزرگی به انتشار نرسیده و بازیکن ها بیشتر وقت خود را با بازی های قدیمی یا مستقل می گذرند. تقریبا چنین چیزی را هم در ایران شاهد هستیم. با وجود این که حدود یک ماه است که وارد فصل تعطیلات شده ایم ولی بازی های بسیار کمی توانسته اند انتظارات بازیکن ها را برآورده کنند.

دلاور یکی از همین عناوین است. زمان زیادی می گذشت که بازی ایرانی با چنین سبک و کیفیتی ندیده بودیم. بنابراین ابتدا فکر کردیم استودیو سازنده تنها به بومی سازی روی آورده، اما بعدها فهمیدیم که اشتباه کردیم. با ما و معرفی این عنوان جذاب همراه باشید تا بدانید در این صحرای سوزان هم همچنان آب خنک پیدا می شود.

داستان به حمله تروریست ها تروریست ها باز می گردد که پی آن قهرمانی از دل مردم حضور کرده و به مبارزه با آن ها می پردازد. مکانیزم های گیم پلی بازی بدین صورت هستند که کاراکتر بازی هر مرحله پشت سنگری کمین نموده و به کشتن دشمن ها می پردازد. در این بین با پیشروی هم چالش های گوناگون تری به انتظار شما نشسته اند.

دلاورـ بازی

گول ظاهر بازی را نخورید. استودیو سازنده بیشتر سعی داشته گیم پلی سرگرم کننده و مفرح به بازیکن ها هدیه بدهد که در این زمینه هم موفق عمل کرده است.

چندین المان در موفقیت دلاور نقش مهمی را ایفا می کنند. یکی به گستردگی مکانیزم های سلاح ها باز می گردد. شش اسلحه در بازی وجود دارد. طبیعتا در نگاه اول برای عنوانی که حدود پنجاه مرحله دارد، این تعداد کم به نظر می رسد. اما زمانی که بدانید تفاوت تجهیزات جنگی تنها به قدرت نبوده و هر کدام توانایی های مختلفی به بازیکن هدیه می دهند، می توانید از این مشکل چشم پوشی کنید.

نکته دیگر که توانست چشم ما را بگیرد، اجبار استفاده از بعضی سلاح هاست. بیایید با مثالی ساده تر بگوییم. هر اسلحه تا فاصله ای را می تواند شلیک کند. بنابراین بعضی اوقات مجبورید تجهیزات خود را عوض کنید تا بتوانید دشمن هایی که دورتر قرار دارند را بکشید. اینجا دو مسئله خیلی مهم بازیکن را به چالش می کشد. یکی از این که امکان دارد تیر اسلحه ها کم باشد، بنابراین بهترین استفاده را باید از آن ها ببرید.

همچنین با هر تیری که می خورید، یک ستاره از ستاره هایی که در پایان می گیرید کم می شود. چون سیستم امتیاز بازی بر پایه سه ستاره است. دومین المانی که می تواند بازیکن ها را به تجربه دلاور ترغیب کند به حضور یک مد متفاوت باز می گردد. در این بخش بی پایان بازیکن قابلیت حرکت شخصیت اصلی را داشته و باید به مبارزه با دشمن ها به بپردازد. اگر هم بیش از میزان تعیین شده تیر بخورید، خواهید باخت.

دلاور_اندروید

خشونت موجود در بازی می تواند برای بعضی ها جذاب باشد. البته قابلیت غیر فعال خون ها برای کودکان را دارید.

این مد بیشتر برای بازیکن هایی طراحی شده که می خواهند سکه به دست آورده و دیگر تجهیزات موجود هم امتحان نمایند. از ارز درون بازی گفتیم، باید اشاره کنیم متاسفانه هزینه خرید اسلحه و مهمات بسیار بالاست. عجیب تر اینجاست تنها راه کسب سکه، انجام بخشی بود که بالاتر گفتیم و مرحله های اصلی به بازیکن پول نمی دهند.

سومین و آخرین المان جذاب بازی را می توانیم به نام طراحی شخصیت ها و محیط بزنیم. شاید اگر کاراکترها مکعبی شکل و ماینکرفت مانند نبودند، این تاثیرگذاری را نمی دیم. البته گرافیک تکنیکی چندان چشم نواز نیست ولی اگر کنار دیگر المان ها قرارش دهیم، همچنان زیبا به نظر می رسد.

متاسفانه از دیدگاه شنیداری کمی کم کاری را شاهد هستیم. بزرگترین مشکل این بخش به صدای راوی باز می گردد که نه تنها هیجان کافی را ندارد، بلکه هنگام مبارزات چند جمله محدود می شنوید. موسیقی هم با وجود جذابیت های خود، پس از مدتی رنگ و بوی تکراری به خود می گیرد. برای جمع بندی باید بگوییم پس از مدت ها دوباره شاهد یک عنوان ایرانی با کیفیت هستیم، واقعا می خواهید چنین فرصتی را از دست بدهید؟

دلاور
  • دلاور
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: استودیو گونای
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 34.3 مگابایت
دانلود

مطالب مرتبط

رویایی که ادامه نیافت؛ گیم لافت چگونه از موفقیت هایش فاصله گرفت؟

چون Gameloft روزگاری یکی از شرکت های یوبی سافت بود، ممکن است بعضی ها مشکلات این توسعه دهنده معروف اپلیکیشن های اسمارت فون ها را با دعوای فرانسوی ها یکسان بدانند. ولی واقعا این گونه نیست. نه این که Vivendi نقشی روی شکست های 2016 گیم لافت ایفا نمی کند. اتفاقا آن ها از بازیگرهای... ادامه مطلب

معرفی بازی Black Blue؛ جدال رنگ ها

به اعتقاد خیلی ها بازی های معمایی وقتی از ذات چالشی و منطقی خود فاصله گرفته و گاهی اوقات روی شانس تکیه کنند جذابیت واقعی شان را از دست می دهند. اشتباه هم نیست اما می دانید نکته مهم بعضی از این عناوین کجاست؟ هستند توسعه دهندگانی که با ترکیب درست «چالش» با «شانس» سعی... ادامه مطلب

معرفی بازی رکوردی Stack؛ چالش برج سازی

"خشت اول چون نهد معمار کج، تا ثریا می رود دیوار کج". بازی جدید استودیوی کچ اپ، فضایی فراهم کرده تا این ضرب المثل را به معنای واقعی لمس کنید. Stack یک چالش برج سازیست؛ رقابتی که پایان ندارد و برنده آن کسی است که ارتفاع ساختمانش از همه بلندتر شده باشد. البته این اولین بازی برج... ادامه مطلب

تشخیص صدا؛ معرفی بازی صدا پیچ

معمولاً برای خلق یک چیز بزرگ، از کوچک شروع می کنند. در بازی سازی هم همین است، هیچ گاه با تجربه ی کم و پیش پا افتاده نمی توانید پای خود را وسط این بحبوحه بگذارید. مرحله اول شروع بازی سازی، کسب تجربه و سنجش ایده هاست؛ بای سازان کار خود را گاه با پلتفرم اندروید... ادامه مطلب

بررسی فرش؛ ایرانی ترین بازی موبایل ایرانی

همانگونه که با بررسی «موتوری 2» گفتیم، بعد از موفقیت های قسمت ابتدایی این اپلیکیشن استفاده از «فرهنگ داخلی» توانست خودش را به عنوان یکی از ساده ترین راه های جذب مخاطبین بشناساند و پشتبندش هم خیلی از توسعه دهندگان همین رویه را ادامه دادند. سرانجام این اتفاقات بازی هایی بودند که بعضا با محبوبیت... ادامه مطلب

بررسی بازی Fire Emblem Heroes؛ بازگشت نینتندو

با وجود این که خودمان هم دوست نداریم از این کلمه استفاده کنیم، اما چه بخواهیم چه نخواهیم Super Mario Run یک «شکست» برای ژاپنی ها بود. نه با مکانیزم های گیم پلی، نینتندو با نخستین ماجراجویی شخصیت معروفش روی اسمارت فون ها و حالا Fire Emblem Heroes نشان داده که رگ خواب دارندگان اسمارت... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x