نمایشگاه CeBIT آلمان، آماده حضور شرکت ها و استارتاپ های توانمند ایرانی در حوزه ICT

روز گذشته پنجم مردادماه، مارتینا لوبن، مدیر بخش بین الملل نمایشگاه CeBIT آلمان طی کنفرانسی خبری در محل سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، با حضور نایب رئیس هیأت مدیره و دبیر این سازمان، به ارائه ی برنامه های این نمایشگاه بین المللی در دوره های گذشته و دوره ی پیش رو پرداخت.

سبیت بزرگ ترین و رسمی ترین نمایشگاه فناوری اطلاعات در جهان محسوب می شود که هر ساله در بزرگ ترین فضای نمایشگاهی دنیا واقع در شهر هانوفر آلمان برگزار می شود. نام CeBIT مخفف عبارت آلمانی Centrum für Büroautomation, Informationstechnologie und Telekommunikation است که ترجمه ی تحت اللفظی آن می شود «مرکز اتوماسیون اداری، فناوری اطلاعات و ارتباطات».

لوبن هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه را ملاقات شرکت ها، نهاد ها، و مؤسسات فعال در زمینه ی ICT با یکدیگر و نیز مقامات کشوری، سیاسی و هیئت های کسب و کاری عنوان کرد. محوریت موضوعی نمایشگاه  B2B (کسب و کار به کسب و کار) سبیت، تمام زنجیره ی تأمین کسب و کار های دیتا محور را شامل می شود. به گفته ی لوبن، تمرکز سبیت ۲۰۱۷ که از ۳۰ ام اسفند ۹۵ به مدت ۴ روز برگزار می شود، روی اقتصاد دیجیتال خواهد بود.

 

به گفته ی لوبن، نمایشگاه سبیت از بیش از ۱۰۰ کشور دنیا مخاطب دارد که ۳۳ درصد از آنها را مدیران ارشد شرکت ها و مؤسسات تشکیل می دهند. حضور مقامات و چهره های کشوری و سیاسی جهان همچون صدراعظم آلمان و نخست وزیر کشور شریک در برگزاری سبیت نیز از جمله نکاتی است که این نمایشگاه را از سایر نمایشگاه های معتبر حوزه ی فناوری اطلاعات و ارتباطات متمایز می کند.

استارتاپ های زیادی نیز از سرتاسر دنیا به منظور قرار گرفتن در مقابل رسانه های خبری جهان و ارتباط گرفتن با شرکت های بزرگ در این نمایشگاه حضور پیدا می کنند. گفتنی است بیش از ۱۵۰ هیئت تجاری، و بیش از ۳ هزار خبرنگار در این نمایشگاه حضور می یابند و نشست های متعددی در حاشیه ی آن برگزار می شود.

به گفته ی خانم لوبن از لحاظ آمار و ارقام شرکت کننده ها، سال های دهه ی ۹۰ میلادی بیشترین تعداد شرکت کنندگان در این نمایشگاه را به خود اختصاص داده اند اما از آن به بعد، تصمیم بر این شده که تمرکز نمایشگاه به جای کمیت روی کیفیت باشد. به گفته ی وی نمایشگاه سبیت بیش از ۲۰۰ هزار شرکت کننده ی متخصص دارد که از این میان ۸۸ درصد را حرفه ای های حوزه ی تجارت تشکیل می دهند.

باقر بحری، نایب رئیس هیأت مدیره و مسئول کارگروه نمایشگاه های سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران نیز در این مراسم از مذاکره ی سازمان متبوعش با مسئولان نمایشگاه سبیت به منظور معرفی شایسته ی توانمندی شرکت های ایرانی در این نمایشگاه تحت یک پاویون قدرتمند خبر داد.

بحری اظهار داشت سازمان نظام صنفی رایانه ای پس از جلسات مشترک با رئیس و مدیرکل سبیت و نماینده ی رسمی آن درایران، در حال پیگیری موافقت نامه ای در این زمینه است تا در سبیت ۲۰۱۷، شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایرانی حضور قدرتمندتری داشته باشند.

او با تأکید بر تلاش این سازمان برای تأمین منافع اعضا در نمایشگاه سبیت، هدف خود را حفظ منافع این صنف در این رویداد مهم بین المللی عنوان کرد. لازم به ذکر است هیچ ممنوعیت یا محدودیتی برای حضور شرکت ها و استارتاپ های ایرانی فعال در این زمینه وجود ندارد.

مطالب مرتبط

گزارش ویدیویی: در رویداد دیجی‌کالا چه گذشت؟

رویداد نیم دایره با محوریت نگاه به چالش‌های تجارت الکترونیکی ایران برگزار و برای اولین بار دیجیکالا در این رویداد گزارشی از عملکرد خود ارائه داد. این گزارش حکایت از آن دارد که رشد دیجی‌کالا در ۸ سال گذشته، هر سال به شکل میانگین ۱۱۱ درصد بوده است.گزارش ویدیویی دیجیاتو از رویداد دیجیکالادر این گزارش... ادامه مطلب

انتقال دانش تخصصی در سازمان؛ مزایا و راهکارها

در اکثر شرکت ها تعدادی کارشناس خبره حضور دارند که کسب و کار مجموعه تا حد زیادی به دانش یا تخصص آنها وابسته است. در صورتی که این افراد کمپانی را به هر دلیلی ترک کنند، کسب و کار شرکت با مشکل مواجه می شود. از اینرو انتقال دانش و تخصص این افراد به تعدادی... ادامه مطلب

اینترنت اشیا در ایران: دولت IoT را به مجوز و کاغذبازی گره نزند

در پنل نقش اینترنت اشیا در شهرهای هوشمند، بحث‌هایی با محوریت چالش‌های تکنولوژی IoT در کشور مطرح شد و کارشناسان حاضر در جلسه تاکید کردند که دولت باید در زمینه‌هایی برای توسعه اینترنت اشیا در کشور ورود پیدا کند ولی در کلیت این موضوع دخالت‌های بیش از حد انجام ندهد. همچنین به گفته کارشناسان حاضر... ادامه مطلب

چالش‌های نسل بعدی شبکه موبایل در کشور؛ 5G به ایران بیاید که چکار کند؟

در سومین همایش شهر هوشمند در مورد چالش‌های نسل بعد اینترنت همراه یا همان 5G صبحت‌های جالب توجهی مطرح شد؛ برخی از کارشناسان این پنل پرسشی را مطرح کردند مبنی بر اینکه اساسا 5G در حال حاضر در ایران به چه کار می‌آید و آیا هیچ مشتری برای این فناوری وجود دارد؟باید تقاضایی برای 5G... ادامه مطلب

پنل چالش تبادل داده‌ها در همایش تهران هوشمند: حریم خصوصی و چند خط قرمز

پنل چالش تبادل داده‌های هوشمند در حاشیه سومین همایش تهران هوشمند برگزار شد و نقطه تمرکز اصلی آن بر محوریت موضوع تبادل داده بین شهرداری و دیگر نهادها بود.اسنپ: حافظ اطلاعات کاربران هستیم«ژوبین علاقبند»، مدیرعامل اسنپ با اشاره به مصوبه فعالیت تاکسی‌های اینترنتی کشور تاکید دارد که بر اساس این مصوبه آنها موظف هستند تا... ادامه مطلب

جهانی شدن اکوسیستم استارتاپی مصر به کمک اهرام ثلاثه

اهرام ثلاثه، تنها باقیمانده عجایب هفت گانه دنیای باستان نه تنها منبع درآمد عظیمی برای مصری ها است بلکه نمادی از نبوغ و نوآوری مردم این کشور است. حالا اکوسیستم استارتاپی مصر قصد دارد از این بنای غرورآمیز به عنوان پایه ای برای نوآوری های آتی استفاده کند.این تلاش ها با رویداد استارتاپی Pitch by the... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟