بنیاد ملی بازی های رایانه ای در فیلتر شدن پوکمون گو نقشی ندارد

بنیاد ملی بازی های رایانه ای در فیلتر شدن پوکمون گو نقشی ندارد

اگر از علاقه مندان به بازی موبایل پوکمون گو بوده باشید قطعا تاکنون متوجه شده اید که بازی پوکمون گو، مدتی پس از اینکه برای آدرس های اینترنتی ایرانی قابل اجرا و دانلود بود، فیلتر شد و هم اکنون تمامی بازیکنان ایرانی باید از اپلیکیشن های تغییر آی پی استفاده کنند.

در ایمیلی که ساعاتی پیش روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای برای دیجیاتو ارسال کرد، این سازمان دولتی عملا ارتباط خود با فیلتر شدن بازی را انکار کرد و به نقل از جواد امیری، معاون نظارت و ارزشیابی بنیاد گفت: «این بازی توسط بنیاد فیلتر نشده است.»

همچنین، روابط عمومی این سازمان بیان داشته که درخواست های زیادی از سوی گیمرها و مخاطبین ایرانی مبنی بر رفع فیلتر پوکمون گو وجود دارد و واضحا گیمرهای ایرانی به مانند باقی مردم دنیا خواستار تفریحی بدون دردسر و سالم هستند.

جواد امیری در رابطه با این بازی می گوید: «ازی پوکی‌مان گو فاقد محتوایی است که سبب ممنوعیت آن شود و این بازی با محتوای موجود، از نظر خط قرمزها و الگوهای مشخص شده، مجاز است اما این بازی یک فراسرگرمی است و استعلام از سایر نهادهای مرتبط از جمله نهادهای امنیتی، لازمه صدور مجوز نهایی برای این بازی است.»

لازم به ذکر است که بنیاد ملی بازی های رایانه ای چندی پیش موضع رسمی خود را در قبال این بازی اعلام کرد و گفت برای انتشار رسمی بازی در ایران دو شرط اصلی لازم است: استقرار سرورها در داخل کشور و تعیین موقعیت های مکانی با هماهنگی این سازمان.

با این حال، از آنجایی که نینتندو عملا ارتباطی با ناحیه خاورمیانه ندارد، بعید به نظر می رسد که نامه رسمی بنیاد ملی بازی های رایانه ای، جواب مثبتی را در پی داشته باشد. بنابراین احتمال تغییراتی در نحوه اجرای بازی بعید به نظر می رسد.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato