اولین ماهواره ضبط تصاویر واقعیت مجازی تابستان آتی به فضا فرستاده می شود

اولین ماهواره ضبط تصاویر واقعیت مجازی تابستان آتی به فضا فرستاده می شود

استارتاپ SpaceVR اخیراً قراردادی با NanoRacks، کمپانی مسئول آزمایشگاه تجاری ایستگاه فضایی بین المللی، امضا نموده تا ماهواره واقعیت مجازی خود را در سال ۲۰۱۷ میلادی و از طریق یکی از موشک های فالکون ۹ اسپیس اکس به فضا بفرستد. NanoRacks قرار است به اسپیس وی آر در توسعه Overview 1، ماهواره ای که به دوربین دوگانه استارتاپ مورد اشاره مجهز شده، یاری رساند و ماموریت ارسال آن به ایستگاه فضایی، به کمک کپسول Dragon اسپیس اکس صورت می گیرد.

اسپیس وی آر برای نخستین بار در سال ۲۰۱۵ و در قالب یک پروژه کیک استارتر شروع به کار کرد. استارتاپ مورد اشاره در آن زمان می خواست تجهیزاتی مجهز به ۱۲ دوربین را به ایستگاه فضایی بفرستد که به کمک آنها، امکان تصویربرداری سه بعدی و ۳۶۰ درجه از فضا فراهم می آمد.

با این همه، کمپین جذب سرمایه اسپیس وی آر شکست خورد و سرمایه ای به مراتب کمتر از رقم ۵۰۰ هزار دلاری مد نظر آن جمع آوری شد. بعد از این شکست، اسپیس وی آر مجدداً کمپینی دیگر به راه انداخت که میزان سرمایه معقولانه تری برای آن در نظر گرفته شده بود اما آن هم ناکام ماند.

در هر صورت، ماه آوریل گذشته استارتاپ مذکور اعلام کرد که به سرمایه ای ۱.۲۵ میلیون دلاری دست پیدا کرده و از این پول برای ساخت ماهواره ای مکعبی شکل که به صورت مستقل در مدار زمین خواهد چرخید استفاده می نماید؛ ماهواره ای که اسپیس وی آر آن را «اولین نمونه مجهز به دوربین واقعیت مجازی جهان» نامیده است. ناگفته نماند که اسپیس وی آر می خواهد پس از استقرار ماهواره مورد اشاره در فضا، اشتراک تماشای ویدیوهای ضبط شده را به فروش برساند و می گوید «مردم با مشاهده آنها، به گونه ای در تصویر غرق خواهند شد که گویی خود در آن جا حضور دارند.»

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato