محققین بریتانیایی روش جدیدی برای تعامل با ابزارهای مبتنی بر Android Wear ابداع کردند [تماشا کنید]

محققین بریتانیایی روش جدیدی برای تعامل با ابزارهای مبتنی بر Android Wear ابداع کردند [تماشا کنید]

همان طور که می دانید، یکی از دلایل محبوبیت ساعت هوشمند Gear S2 روش تعامل جدید با آن است. در این گجت پوشیدنی، می توان از حلقه دور صفحه نمایش برای پیمایش منوها و اجرای برخی عملیات استفاده نمود، کاری که در اپل واچ بر عهده چرخنده دیجیتال کنار صفحه قرار دارد.

به عقیده بسیاری از کارشناسان و کاربران، این روش را در حال حاضر می توان یکی از بهترین راهکارهای ارائه شده برای استفاده از ساعت هوشمند دانست، اما به تازگی محققین دانشگاه سنت اندروز در بریتانیا توانسته اند شیوه ای جدید و حتی قدرتمندتر ارائه کنند که می تواند بدون استفاده از سخت افزار اضافه، امکانات تعاملی زیادی را در اسمارت واچ ها ایجاد نماید.

این فناوری که WatchMI نام دارد، توسط دانشمندان علوم کامپیوتر دانشگاه سنت اندروز ابداع شده و نرم افزار آن از حسگرهای شتاب سنج، ژیروسکوپ و مغناطیس سنج برای تعیین فشار و حرکات مختلف بهره می گیرد. نتیجه این روش بسیار حیرت انگیز است، به خصوص با عنایت به اینکه نیاز به سخت افزار جدید یا تغییر ساختار ساعت هوشمند ندارد.

گفتنی است گروه تحقیقاتی یاد شده، نتایج به دست آمده از این پروژه را در کنفرانس MobileHCI 2016 که در شهریور ماه برگزار می شود، ارائه خواهند کرد.

برای آشنایی با WatchMI ویدئوی جذاب زیر را تماشا کنید:

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato