چه دلایلی ممکن است باعث رد درخواست ترابرد شما به یک اپراتور دیگر شود؟

چه دلایلی ممکن است باعث رد درخواست ترابرد شما به یک اپراتور دیگر شود؟

همان گونه که به اطلاعتان رساندیم، طرح ترابردپذیری تلفن همراه هفته ی آینده از مرحله ی آزمایشی خارج می شود و اپراتور های موبایل نیز امکان تبلیغ برای این طرح ملی را خواهند یافت.

لازم به یادآوری است طرح ملی ترابردپذیری به مشترکان اپراتور های سه گانه ی تلفن همراه در کشور اجازه می دهد با هر انگیزه ای از جمله بهره مندی از خدمات بهتر، با حفظ شماره ی فعلی، اپراتورشان را تغییر دهند.

اما در طول دوره ی اجرای آزمایشی طرح مذکور، علاوه بر محدودیت تعداد ترابرد روزانه ی اپراتور ها، محدودیت های دیگری نیز وجود داشته اند که مانع از استفاده ی برخی مشترکین از این طرح شده اند. در همین راستا مروری خواهیم داشت بر ۶ دلیل عمده که اکثراً موجب رد تقاضای ترابرد مشترکین تلفن همراه شده است:

  • عدم احراز هویت مشترک مثلاً به علت عدم تطابق مشخصات اعلام شده با مشخصات دارنده ی شماره
  • عدم رعایت ترابرد نظیر به نظیر مثل درخواست ترابرد از سیم‌ کارت دائمی به اعتباری و بالعکس
  • فعال نبودن سیم‌ کارت
  • احکام صادره از سوی مراجع ذی‌صلاح
  • فعال بودن سیم‌ کارت مورد نظر برای ترابرد به مدت کمتر از ۳ ماه (این ۳ ماه به فعال بودن شماره ی مربوطه با مالکیت یک شخص حقوقی/حقیقی و تنها برای اولین ترابرد لحاظ می‌ شود)
  • عدم پرداخت به موقع صورتحساب اولیه ی صادره از اپراتور فرستنده از سوی مشترک در صورت دائمی بودن سیم‌ کارت

آیا بعد از ترابرد شماره ی دائمی، مبلغ ودیعه نیز به اپراتور جدید منتقل می‌شود؟

پاسخ این سؤال منفی است؛ طبق قانون، ودیعه نزد اپراتور اصلی باقی می‌ ماند. معمولاً میزان ودیعه، رابطه ی مستقیمی با سقف هزینه ی مکالمات مشترکان دارد اما با ترابرد شماره و عدم انتقال ودایع، مشخص نیست اپراتور جدیدی که مشترک به آن ترابرد می‌ شود سقف هزینه ی مکالمه را برای او چگونه در نظر می گیرد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato