تنها نسخه های ویژه آیفون 2017 به پنل OLED مجهز خواهند بود [شایعه]

تنها نسخه های ویژه آیفون 2017 به پنل OLED مجهز خواهند بود [شایعه]

بنابر شایعاتی که تا به امروز به گوش رسیده اند، آیفون های ۲۰۱۷ بالاخره به نمایشگرهای OLED تجهیز شده و از زبان طراحی متفاوت بهره خواهند بود. با این حال به گفته «هندی سوسانتو» (Hendi Susanto) از موسسه تحقیقاتی Gabelli & Co، اگرچه این شایعات حقیقت دارند اما احتمالاً استفاده از پنل های OLED تنها به «نسخه های ویژه» آیفون محدود باشد.

با توجه به سخنان وی به نظر می رسد که شرایط آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس قرار است یکبار دیگر تکرار شود. در واقع در حالی که دوربین مدل پلاس به لرزشگیر تصویر مجهز شده بود، ۶ اس تنها از لرزشگیر دیجیتال بهره می برد. بنابراین احتمالاً مدل گران تر آیفون ۲۰۱۷ هم مثل سابق، تکنولوژی بهتری را برای مخاطبان به ارمغان خواهد آورد.

به گفته سوساتنو، به نظر می رسد که اپل قادر نیست به تعداد لازم از پنل های OLED دست پیدا کند تا آنها را در تمام مدل های آیفون قرار دهد؛ به همین دلیل احتمال دارد که ابتدا شاهد بهره گیری از آن در مدل های پریمیوم و گران قیمت باشیم و از سال ۲۰۱۸، تمام آیفون های اهالی کوپرتینو از این پنل بهره خواهند برد.

همانطور که گفته شد، اهالی کوپرتینو قبلاً دست به چنین حرکتی زده اند و نه تنها تکنولوژی های برجسته تر مربوط به دوربین، بلکه رزولوشن تصویر بالاتری را در اختیار خریداران مدل پریمیوم آیفون خود گذاشته اند. با این حال، تفاوت میان پنل های LCD و OLED به قدری است که احتمالاً شاهد نوعی دودستگی میان خریداران آیفون ۲۰۱۷ باشیم و بعید نیست که اپل در صورت اتخاذ چنین تصمیمی، مورد انتقادات فراوان قرار گیرد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato